Dita e parë e Rashicës te Werderi: Tifozët e vonojnë në stërvitje dhe në fund flasin fjalë të mira për shqiptarin që vodhi menjëherë zemrat e tyre me respektin e treguar (Video)

0

Milot Rashica në stërvitjen e parë me Werder Bremenin erdhi vonë, por jo nga ndonjë gabim apo sjellje e keqe nga ai, por nga mirësjellja dhe përulësia e pastër shqiptare.  

Transferimi më i ri i klubit gjerman ishte shumë i zënë duke dhënë autografe dhe duke bërë fotografi me tifozët para qendrës stërvitore.

Lexo po ashtu:

Mbi 200 tifoz ishin të pranishëm për të shikuar nga afër stërvitjen për ndeshjen ndaj Schalkes dhe normalisht që gjithë sytë ishin nga Rashica.

Foto me tifozët dhe menjëherë me vrap drejt fushës stërvitore

Shqiptari nga Kosova nuk shënoi në stërvitje, por shpesh herë ishte afër ta bëjë këtë me të majtën e tij magjike, transmeton Telegrafi. /Almakos/

 

Comments

comments