Friday, February 21, 2020

‘Smoothie’ në ushqim? Po, mirëpo vetëm me këto rregulla

Smoothie – lëngjet qullëta (të dendura) nga pemët dhe perimet, tani kanë arritur popullaritet të madh dhe mund të gjenden në restorante fast-food, kafene...

Prishtina si New Delhi e Lahore (VIDEO)

New Delhit të Indisë që konsiderohet si vendi me ajrin më të ndotur në botë, për disa ditë ia kaloi Prishtina.Kështu, për ca kohë...

Shqiptari shpërthen për mobing dhe diskriminim në Drejtorinë e të Hyrave Publike në Maqedoni:...

Asllan Musliu nga Tetova, është i punësuar në Drejtorinë e të Hyrave Publike në Shkup, por pa zyrë dhe hapësirë pune. Ai këtë e...

Vajza nga Struga ndërton pus në ndihmë të një fshati në Afrikë!

Kohët e fundit, banorët e një fshatin në Tanzani, Afrikë, morën një kontribut për ndërtimin e një pusi për ujë të pijshëm të pastër....

Përleshje fizike në City Mall në Shkup, ja kush janë personat e përfshirë?!

Në Qendrën Tregtare City Mall në katin e tretë tre persona nga Kërçova me iniciale K.M. (22), F.J. (22) dhe L.B. (22)  një herë...

VIDEO/Nëna çame kërcënon Edi Ramën!

Një e moshuar me origjinë nga Çamëria ka marrë pjesë në protestë për të mbrojtur çështjen çame. Nëna nga Çamëria ka paralajmëruar kryeministrin Rama që...

Po të mos spiunonte ish-ministri, Adem Jashari sot do të ishte gjallë me familje?/VIDEO

Lufta e Kosovës që u zhvillua para 1 viteve çdo ditë e më shumë po na sjellë “risi” të reja pasi pothuajse çdo ditë...

Ky është biznesmeni nga Arabia Saudite që ka dhënë 16 miliard $ për muslimanët

Mbrëmë përmes SnapChatit, biznesmeni nga Arabia Saudite, Sheikh Suleiman al-Rraxhi ka treguar se ka dhuruar 16 miliard$ apo 60 miliard rijal për bamirësi. Ky lajm...

Dëshmi të reja për maqedonasin dhe belgun që e masakruan studentin shqiptar

Të martën, para Gjykatës penale në Bruksel, hetuesit kanë ekspozuar dëshmi të reja, të zbuluara me ndihmën e ADN-së që u gjetën në një...

Këshilltari i Ivanovit i përfshirë në rastin “Monstra”

Gazetari hulumtues Zoran Bozhinovski, thotë se këshilltari i sigurisë së presidentit Gjorgje Ivanov, Sinisha Aleksovski, është i përfshirë në rastin “Monstra”, i cili lidhet...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!