Tuesday, January 22, 2019

VIDEO/Amandamentet e VMRO-së për shqipen përfundojnë në kontejner

Një pjesë e amandamenteve të partisë opozitare VMRO-DPMNE për ligjin e gjuhës shqipe kanë përfunduar në në një kontejner mbeturinash afër parlamentit, njofton Zhurnal. Disa...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje rrahet nga grupi i Dardan Molliqaj.KUJDES! PAMJE TË RËNDA (Foto...

Deputeti i Levizjes Vetvendosje Adem Mikullovci sot ishte drejtuar per tek selia e Levizjes Vetevendosje ku ende pa arritur aty ndalet nga grupi i...

Talat Xhaferi qefliu, e “ndez” atmosferën në një lokal të Tiranës (VIDEO)

Kryeparlamentari Talat Xhaferi po gjen kohë edhe për relaks dhe ahengje, edhe përkundër agjendës së ngjeshur në Kuvendin e Maqedonisë. Portali maqedonas “Dokaz” ka publikuar...

Godet Zejdi: Kasami e vodhi selinë por nuk mundi papuçet e mia Gucci

Zejd Rexhepi ka akuzuar krahun e Bilall Kasamit se e kanë vjedhur gjithë selinë me gjitha sendet brenda saj dhe pastaj e kanë braktisur...

Erdogani: Pas çeljes së kufirit në Siri bashkë me Daim Luçin do ta çelim...

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan ka deklaruar se pas bombardimeve të filluara në Siri pritet që së shpejti të çelet kufiri atje dhe...

Shqiptari i përgjigjet Erdoganit, mos më llogarit mua tek 80 milionëshi? (FOTO)

Ka nxitur komente dhe debate deklarata e presidentit turk Rexhep Taip Erdogan dhënë për mediat turke se bashkë me shqiptarët e etnitetet tjera si...

Maqedoni: Pritet të hapet shkollë private për t’ia mësuar shqipen deputetëve shqiptarë

Xhem Llamallari, i njohur si komandant Baruti është duke përgatitur programi dhe kurrikulat për hapjen e një kursi për mësimin e gjuhës shqipe, njofton...

Ali Ahmeti e ka parë Skënderbeun në ëndërr, i ka folur për NATO-N

Ali Ahmeti ka zbuluar detaje të tjera nga ëndrra e tij me Gjergj Kastriotin Skëndërbeun. Gjatë këtij bashkëbisedimi Skëndërbeu e ka falenderuar Ahmetin për...

Zhaba.tv: Adnan Ismaili i kundërpërgjigjet Bilall Kasamit me BMW special edition nga Dubai!!!

Pas blerjes së super mercedesit nga Bilall Kasami ka ardhur edhe kundërpërgjigja e rivalit Adnan Ismaili. Ky i fundit Bilallit i është përgjigjur duke...

Çobani i shqiptarëve jam unë e jo Ali Ahmeti, shokon Zejdi! (FOTO)

Zejd Rexhepi apo siç njihet në popull si Luani i Besës ka bërë një deklaratë shokuese. Ai shprehet se Ali Ahmetin moti e ka...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!