Friday, February 21, 2020

Vetura që “sfidon” gravitetin

Në një video të postuar në rrjetet sociale shihet modeli Jeep 4×4 duke “sfiduar ligjet e gravitetit”. Ky Jeep, i modifikuar enkas për terrene malore,...

Google futet në “luftën” e video-lojrave

Google mund të futet së shpejti në “luftën” e video-lojrave, duke u bërë rival i Playstation, Xbox dhe Nintendo. Kompania aktualisht po konkurron Applen dhe...

Imitimin e Lamborghinit e vë në funksion me motorin e motoçikletës (Video)

Fermeri i paemëruar që nuk mund të blinte një Lamborghini të vërtetë, i hyri punës që ta ndërtoi makinën që i ngjanë modelit të...

Teknologjia 5G lansohet këtë vit

Teknologjia 5G pritet të shfaqet për publikun e gjerë në fund të vitit 2019 dhe premton një shumëfishim me 1 000 të performancës së...

Publikohen foto zyrtare të Samsung Galaxy S9 (Foto)

Fotot zytare të Galaxy S9 dhe S9+ janë publikuar ditën e sotme. Çka është surpriza? Janë identikë me Galaxy S8. Fotot vinë nga insajderi i...

PAJISJA QË NDRYSHI JETËN E NJERËZIMIT

Steve Jobs 34 vjet më parë qëndroi me krenari përpara një kompjuteri të quajtur "Macintosh", i cili u prezantua së pari për publikun. Shfaqja...

Nissan përdor sistemin ProPilot, për ‘parkimin’ e papuçeve të lëna në mes të korridoreve...

Prodhuesi japonez Nissan, ka përdorur sistemin ProPilot që ndihmon veturat të parkohen vet, për të ‘parkuar’ papuçet që janë lënë në mes të korridoreve. Pos...

Një asteroid me përmasat e një qiellgërvishësi po drejtohet për në Tokë! Në shkurt...

Një distancë që mund të duket shumë e madhe, duke marrë parasysh që flasim për 4.200.000 kilometra. Dhe që në fakt nuk është në...

Merreni këtë nëse ju është ngadalësuar iPhone

Tim Cook ka një zgjidhje për përdoruesit të cilët mendojnë se Apple është duke ngadalësuar qëllimisht iPhone. Javën e kaluar, Cook tha për ABC News...

Publikohen foto zyrtare të Samsung Galaxy S9

Në fillim të javës kompania dërgoi ftesat për aktivitetin “Unpacked” duke premtuar prezantimin e Galaxy S9-ës më 25 Shkurt. Fotot zytare të Galaxy S9 dhe...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!