Friday, February 21, 2020

Vazhdon rënia e Bitcoinit – kjo është vlera që ka rënë brenda 24 orëve

Vlera e Bitcoin ka rënë me më shumë se 11% gjatë 24 orëve të fundit. Valuta digjitale ka rënë nën 10,000 dollarë, për herë...

Shumë shpejt nuk do të keni më probleme me karikuesen

SHBA më në fund ka dhënë “OK” për rikarikimin wireless për të gjithë smartphone-t e gjeneratës së re. Kjo do të thotë se në...

iPhone X me risi, mund të blini në dyqan dorën në xhep pa e...

Pronarët e iPhone X së shpejti mund të përdorin Face ID për të paguar produktet që blihen në markete ose aty ku është e...

Mercedes Benz S-Class super i mençur fotografohet gjatë testimeve

Mercedes Benz ka zbuluar dritat digjitale në dhjetor të vitit të kaluar si inovacioni më i ri i tyre që ndriçon rrugët, e cila...

Volkswageni merr masat e para për testet me majmunë

Volkswageni ka përjashtuar nga puna shefin e marrëdhënieve me publikun si përgjigje për raportimet se kompania ka përdorur majmunë për të testuar ndotjet që...

Apple iOS 11.3 sjell një ikonë të re për privatësi

Disa aplikacione mbledhin të dhëna të përdoruesve dhe nganjëherë nuk jemi të sigurt se për çfarë ka të bëjë ky informacion. Disa aplikacione mbledhin të...

Kjo pajisje zgjidh problemin e kabllove në rrugë [VIDEO]

Me anë të kësaj pajisje dyshemeja juaj do të jetë e pastër nga kabllot që kalojnë aty. GaffGun quhet pajisja e cila mundëson rregullimin e...

Apple iPhone SE 2 arrin në maj ose qershor

Për ata që nuk adhurojnë ekranet e mëdha 4.7 apo 5.5 inç, Apple ka ofruar iPhone SE në fillim të vitit 2016. Telefoni kishte...

Galaxy S9 vjen me kombinim të skanimit të fytyrës dhe iris

InteligentScan është opsioni, të cilin do ta ketë telefonat më të ri Samsung Galaxy S9 i S9+. Opsioni do të përdorë skanimin e fytyrës dhe...

E pa parë, telefoni kthehet në një flakëhedhës (Video)

Gjatë një riparimi të një smartphoni në një mobishop, shihet tek sa rregulluesi ja fut vrapit pasi telefoni marka e të cilit nuk dihet...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!