Wednesday, May 22, 2019

Pse duhet të kemi telefonë me kapakë në 2015

Doni të largoni varësinë nga iPhone, por nuk doni të humbni kontaktet me punën dhe familjen. Çfarë duhet të bëni? Huffington Post sugjeron të merrni...

Galaxy S6 Edge+: Vrasësi i iPhone 6 Plus

Galaxy S6 Edge Plus është phableti më i fundit i Samsung. Ka po të njëjtat skaje të harkuara të kushëririt më të vogël, S6...

Patenta në smartphone

Pas dixhitalizimit të policës së sigurisë, në të ardhmen e njëjta gjë mund të ndodhë edhe me patentën. Në Iowa të SHBA-së, ka nisur eksperimenti...

iPhone 8 do të detyrojë përdoruesit të ndryshojnë shprehitë e tyre

Ekspertët shprehin besimin se Apple për vetëm disa javë do të prezantojë versionin e ri iPhone dhe duket se përdoruesit do të duhet të...

Mark Zuckerberg: Ja se si të përdorim Facebook për t’u ndier më të lumtur

Mediat sociale dëshirojnë të përmirësojë mirëqenien e përdoruesve. Kështu thotë Mark Zuckerberg, miliarderi titan i teknologjisë që krijoi mediat shoqërore. Kur e përdorni Facebook për të...

Detektohen për herë të parë valë graviteti në Evropë

Për herë të parë, valë graviteti u regjistruan nga detektori evropian ”Virgo”, vënë së fundi në shërbim, në kuadër të një vëzhgimi të përbashkët...

HTC prezantoi telefonin inteligjent me kamër të dyfishtë

HTC sapo ka prezantuar telefonin inteligjent Butterfly 3 për ti zënë vendin paraardhësit Butterfly 2. Është po i njëjti telefon inteligjent identifikuar si Butterfly...

Ankohen përdoruesit e iPhone 6s

Vetëm dy javë pas daljes në shitje të modelit të ri të iPhone-it kanë nisur të shfaqet problemet. Disa përdorues të iPhone 6s janë...

Acer lanson laptopin super të fuqishëm për lojëra

cer së fundi ka lansuar një laptop të ri për lojëra, Predator 17X super të shpejtë, transmeton koha.net. Acer Predator njihet në botën e lojërave...

Edhe ky tip i Samsungut del me defekt të baterisë

Komisioni Amerikan për Mbrojtjen e Konsumatorit kërkoi tërheqjen e disa baterive të Galaxy Note 4. Këto bateri kanë tendencën të mbi nxehen dhe përbëjnë rrezik...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!