Friday, February 21, 2020

Zbulohet Nexusi i ri nga Huawei

Huawei ka punuar shumë në telefonin e ri Nexus dhe së fundmi është publikuar një video në të cilën shfaqet telefoni i ri i...

​NASA zbulon një trup të ri qiellor në sistemin diellor

Shkencëtarët e Agjencisë Amerikane për Hulumtime në Hapësirë (NASA) kanë njoftuar për zbulimin e një trupi të ri qiellor, që lëviz mes yjeve të...

Telefonat po ndryshojnë trupin e njeriut

Telefonat mobilë janë të dëmshëm për trupin e njeriut. Sipas “O2 Mobile Life Report”, një studim i ri ka gjetur se rreth 30 për qind...

Volvo rivalizon Mercedes S Class

Volvo duket se po punon për të sjellë në treg një model i cili do të jetë rival me klasën e makinave luksoze si, BMW Seria 7...

Google Chrome bllokon faqet me torrente

Shfletuesi ueb i Google-it do të bllokojë disa nga sajtet që përdorin torrentin. Kjo është pjesë e programit të sigurisë të gjigantit të kërkimit...

Teknologjia e lartë nuk ka lindur në Silicon Valley, por në luftë

Teknologjia është themel i fortë i fuqisë kombëtare. Teknologjitë që përcaktojnë një epokë zakonisht vijnë nga një fuqi e madhe gjeopolitike. Përdorimet e tyre...

Rikthehen kasetat

Kanë qenë pajisjet më të dëshiruara në vitet ’90 dhe duket se kasetat janë kthyer sërish. National Audio, kompania e vetme në Amerikë që i...

Mashtrimi me emëtimet, dorëhiqet kreu i Volkswagen

Ajo që përflitej ndodhi. Kreu ekzekutiv i Volkswagen-it, Martin Winterkorn dha dorëheqjen pas shpërthimit të skandalit për mashtrimin me emëtimet e gazrave në mjedis. “I...

Ky është Pixel 2, telefoni më i ri nga Google (FOTO)

Kur na ndan vetëm një ditë nga debutimi i Google Pixel 2 dhe 2XL, insajderi i njohur i industrisë mobile Evan Blass publikoi imazhe...

Teknologjia po rrezikon profesionin gazetar !!!

Në të ardhmen, gjatë 20 viteve të ardhshme, supozohet se 90% të gazetarëve do të zëvëndësohen nga kompjutorët Kryetari i Këshillit organizativ të konferencës shkencore...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!