Friday, January 24, 2020

Bie përdorimi i Facebook, shkak ndryshimet në News Feed

Pas disa muajsh eksperimentimi me News Feed për ta bërë atë sa më personal dhe sa më të vështirë për lajmet që të shpërndahen,...

Pse në Angli i ngasin veturat në krahun e djathtë?

Në Angli, Australi, Japoni dhe disa vende në Afrikës jugore, veturat drejtohen në krahun e majtë, me timonin e vendosur në të djathtë:duke qenë...

Asus Zenfone 5 arrin në MWC 2018

Asus do të prezantojë modelin e tij më të ri Zenfone 5 më 27 shkurt, gjatë konferencës së panairit MWC 2018, në Barcelonë. Seria e...

Google Flights tani mund të parashikojë nëse fluturimi juaj do të vonohet

Mbledhja e madhe e të dhënave nga Google ndihmon industrinë e udhëtimit me aplikacione si Google Hotel e Google Flights. Google është duke prezantuar disa...

Prezantohet furgoni pa shofer

Teknologjia po bën hapa të mëdhenjë dhe çdo ditë ballafaqohemi me zgjidhje inovative që përmirësojnë jetën tonë. E reja më e fundit në fakt është...

Karriga për njerëzit me aftësi të kufizuar që lundron mbi ujë

Të gjithë kemi brenda vetes shpirt aventurieri... HexHog është një karrige me rrota e cila i lejon njerëzit me aftësi të kufizuar të lundojnë mbi...

KY MUND TË JETË MATERIALI MË I FORTË DHE MË I LEHTË I TOKËS

Për vite, studiuesit e dinë se karboni, kur redaktohet në një farë mënyre, mund të jetë shumë i fortë, siç është grafeni. Grafeni, materiali më...

Përdorin mbetjet nukleare për krijimin e valutave të sigurta digjitale (FOTO)

Zhvilluesit e valutave digjitale Zcash përdorën mbeturina radioaktive nga një central bërthamor sovjetik në Çernobil të Ukrainës për të krijuar një sistem të sigurt...

Samsung paralajmëron telefonin e parë të palosshëm

Kompania jugkoreane ka paralajmëruar se gjatë këtij viti do të sjellë telefonin e parë të palosshëm OLED. Pajisja aktualisht njihet me emrin Galaxy X, ndërkohë...

Pse të paguajmë për Office dhe Photoshop, kur mund t’i kemi falas?

Përderisa studentët dhe punëtorët e fushave të ndryshme janë mëse të varur nga përdorimi i këtyre platformave softuerike për të edituar tekste dhe imazhe,...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!