Friday, February 21, 2020

Pendohet Reali: Duhet t’a rikthejm mesfushorin (FOTO)

Sipas raportimeve nga Anglia dhe Gjermania, ylli i Bayern Munich, James Rodriguez është gati të rikthehet te Real Madrid në fund të sezonit me...

Kore e Jugut 2018/ Flasin 2 sportistët që do përfaqësojnë Shqipërinë në Lojërat Olimpike

Shqipëria do të prezantohet në Lojërat Olimpike Dimërore në Korenë e Jugut këtë vit me dy skiatorë, Erion Tola dhe Suela Mehilli. Dy skiatorët shqiptarë...

Leipzig tallet me Liverpool për merkaton (Video)

Liverpooli mund ta ketë arritur tashmë marrëveshjen për transferimin e Naby Keitas, por klubi i Bundesligës, RB Leipzig, e ka tallur keq gjigantin anglez...

Merkato e dështuar, zhgënjejnë Napoli e Roma

Mbrëmjen e djeshme u mbyll zyrtarisht edhe merkatoja e dimrit, që pa si protagonist kryesisht skuadrat e Premier Leagues, por edhe Barcelonën, me afrimin...

Liverpool ka shpenzuar në merkato më shumë se 20 klubet e Series A

Mbrëmë është mbyllur afati i transferimeve në të gjitha top pesë ligat evropiane dhe jo vetëm, shkruan Gazeta Blic Si çdo herë edhe kësaj radhe...

E kryer: Ky lojtar po largohet nga Barcelona

Edhe pse është mbyllur afati kalimtar i janarit, Barcelona pritet të largojë Lucas Dignen. E përditshmja spanjolle, Mundo Deportivo ka theksuar se Lucas Digne do...

Festë për tifozët e futbollit, këto janë super ndeshjet e muajit shkurt

Shkurti sjell ballafaqime interesante në ligat dhe garat kryesore evropiane të futbollit. Muaji shkurt do të jetë i veçantë për tifozët e futbollit. Gjatë tij rikthehet...

Mahrez ‘prishet’ me Leicesterin për shkak të Man Cityt

Leicester City kërkoi 95 milionë funte për shitjen e tij duke detyruar ekipin e Pep Guardiolës që të dorëzohet në shpresë për blerjen e...

La Liga zbulon çmimin total të përforcimeve të janarit

“AS” ka llogaritur totalin e shpenzimeve duke zbuluar se 367.5 milionë euro janë investuar në përforcime, gjatë afatit kalimtar dimëror. Klubet e La Ligës kanë...

Giroud: Chelsea është një prej klubeve më të mëdha në Premier League

Sulmuesi francez, Olivier Giroud, kompletoi kalimin te tij te Chelseasot në ditën e fundit të afatit kalimtar. Francezi nuk e ka parë veten pjesë të Arsenalit pasi...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!