Friday, February 21, 2020

Gotze rindez polemikat: Të shohim nëse Guardiola më flet

Mario Gotze rihap polemikat me trajnerin e Bajernit të Mynihut, Pep Giardiola. Futbollisti i pqërfaqësueses gjermane, në përfundim të sfidës me Milanin, ku shënoi golin...

Zyrtare: Arsenali nënshkruan me tre lojtarë të ri

Talentat e ri të Arsenalit, Eddie Nketiah, Matt Macey dhe Ben Sheaf kanë nënshkruar kontrata te reja profesionale me klubin. “Ne i  përgëzojmë të gjithë...

Luante Milani me Shkëndijen, por në stadiumin e Shkupit thirrjet janë për…Skënderbeun

SHKUP- Një episod i çuditshëm ka ndodhur dje gjatë ndeshjes mes Shkëndijes dhe Milanit, takim që u zhvillua në Shkup të Maqedonisë. Pavarësisht se shqiptarët kishin...

Mourinho me kërkesë të papritur për Fellainin

Sipas mediave britanike, Mourinho ka kërkuar që Fellaini të vazhdojë kontratën me Unitedin. Jose Mourinho beson në Marouane Fellainin. Sipas mediave britanike, Mourinho ka kërkuar që...

Lorik Cana ka disa fjalë për Nantesin dhe ekipet tjera

Lorik Cana ndihet në momentet më të mira tek Nantesi, sidomos pas rikthimit nga lëndimi. Kapiteni i Kombëtares po luan titullar dhe rikthimi i tij...

Gjermania me fytyrë kampioni kalon lehtë Sllovakinë [Video]

Gjermania ka mposhtur Sllovakinë bindshëm 3 me 0 për të kaluar në çerekfinale të Kampionatit Europian që po mbahet në Francë. Kampionia e botës nisi...

As Barcelona e as Real Madrid, ja klubi që ka shitur më shumë bluza

Manchester United mund të mos jetë skuadra më e mirë në botë, megjithatë sipas numrit të shitjeve të bluzave rezulton më popullorja në glob. Sipas...

CITY kualifikohet mes “dramës” në Kupë, kalon dhe Arsenal

Skuadra e Manchester Cityt ka eliminuar Leicester Cityn pas penalltive, duke kaluar në gjysmëfinale të “Carabao Cup”. Koha e rregullt dhe shtesat përfunduan me...

Ja numrat që zgjodhën lojtarët e Barcelonës

Ekip i parë i Barcelonës i ka zgjedhur numrat me të cilët do të prezantohet sezonin e ardhshëm. Dani Alves e ka lënë numrin 22,...

Merr fund dilema: Ky do jetë trajneri i ri i Kombëtares shqiptare!

Më në fund zgjedhja është bërë dhe pritet vetëm zyrtarizimi. Kristian Panuçi do të jetë pasardhësi i Giani De Biasit në stolin kuqezi. Mes shumë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!