Tuesday, January 22, 2019

Keni parë këso cista? Mësoni a janë të rrezikshme dhe si mund të largohen

Ato janë cista të vendosura nën lëkurë, të cilat zakonisht shfaqen prapa veshëve, në qafë ose prapa kokës. Cistat janë përgjithësisht të padëmshme, por...

Migrena lidhet me rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Njerëzit që përjetojnë migrenë mund të kenë më shumë gjasa të zhvillojnë probleme kardiovaskulare, zbulon një studim i ri nga Danimarka. Këto dhimbje koke u...

Këto janë ushqimet që duhet të konsumojnë studentët gjatë sezonit të provimeve

Ka disa që ndihen shumë të sigurtë, por ka edhe të tjerë që i lënë gjërat për në fund e mësojnë vetëm për sezon.Mirëpo...

Ja si ta kuptoni që vuani nga gurët në veshka

Ndonëse disa nga këto simptomat mund t’iu ngatërrojnë me sëmundje të tjera, nëse shfaqen dy ose më shumë prej tyre atëherë lini një takim...

Ja çfarë sëmundjesh mund të zbuloni vetëm nga gjatësia e gishtave

Një studim i fundit Australian ka treguar se njerëzit që kanë gishtin e unazës ose ë saktë gishtin e katërt të dorës më të...

Bëni seks sa më shpesh që mundeni për të pasur memorie sikur të gjeniut

Çdo ditë, pa menduar fare, ju i bëni të gjitha gjërat të cilat shkencërisht janë dëshmuar se ndihmojnë në përforcimin e memories. Por tani,...

Gripi sezonal, 1.080 të sëmurë në vetëm një javë. Fruthi, edhe një 5 vjeçar...

Për një javë në vendin tonë janë regjistruar 1.085 të sëmurë nga gripi. Numri më i madh i të sëmurëve është paraqitur në Gostivar,...

Kripa dëmton trurin tuaj

Kripa për vite të tëra është cituar si shkaktare e presionit të lartë të gjakut. Dhe në studimet e reja është dalë në përfundimin se...

Dhimbjet e kokës gjatë gjumit, zbuloni cilat janë arsyet

Ndodh shpesh që ndonëse jeni në gjumë të thellë, zgjoheni papritur nga një dhimbje e fortë koke që godet. Kjo dhimbje ndikon negativisht në...

Sheqer dhe kripë për pastrimin e lëkurës

Kripa dhe sheqeri konsiderohen si mëlmesa që përdoren më së shpeshti, ndonëse nuk janë të preferuara për konsumim të tepruar. Veç kësaj këta ty përbërës...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!