Tuesday, February 25, 2020

Sfidojnë vdekjen, për t’u ndierë të gjallëruar

Leonardo Pereira dhe e dashura e tij, Mederos Nader kishin vendosur të “ndihen të gjallëruar” duke sfiduar vdekjen. Në mbi 800 metra lartësi, në...

Çfarë po ndjen Vildania me këtë pozë?

Vildane Zeneli ka zgjedhur një palë bikini ngjyrë qielli për pozat e saj të radhës. Modelja ka bërë një selfie të vitheve të saj dhe...

Pija ideale për të rregulluar sheqerin në gjak

Çajin e gjelbër, është një pije që është i njohur për një sërë efektesh të shëndetshme për organizmin tonë. Nëse ne do ta përziejmë...

Ushqimet që luftojnë plakjen e trurit

Shëndet – Për ta mbajtur mendjen aktive kundër plakjes, mund të zgjidhni disa ushqime specifike, të cilat janë në gjendje ta mbajnë trurin të ri...

Kjo shtëpi në pemë do ju befasojë

Tre vjet pasi la punën e tij në Nju Jork, ai vendosi të shëtisë dhe jetojë në një furgon. Pasi e përjetoi diçka të tillë,...

Dhjetë rregulla të arta për mbrojtjen nga kanceri

Eksperti i njohur turk për onkologji në spitalin "Memorial Atasehir", prof. dr. Gokhan Kandemir, ka deklarua që çdo vit nga kanceri vdesin një numër...

Cili është vendi ideal për të punuar?

Keni dëgjuar ndonjëherë për ekzistencën e disa shteteve ku punonjësi, në ndërtim apo në zyrë qoftë trajtohet njësoj? Ku të dielën nuk punon kurrë...

Parisi i pari ndër dhjetë qytetet më romantik në botë

Para disa ditësh, në një anketë të zhvilluar nëpër media, Parisi shpallet qyteti më romantik në botë, në konkurrencën e dhjetë qyteteve konkurruese. Si...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!