Tuesday, February 25, 2020

Zbulohet qyteti i Majave, i fshehur në xhunglën e Guatemalës

Shkencëtarët kanë përdorur një teknikë të teknologjisë së lartë ajrore me lazer për të zbuluar vendbanime të fisit Maja në xhunglën e rajonit Peten,...

Orangutangu dhe tigrat këlyshë, ç’mund të shkojë më mirë?

Miqësia mesh kafshëve të llojeve të ndryshme mund të jetë e çuditshme e në të njejtën kohë e shenjtë, shkruan lajmi.net Një rast i tillë...

Shkencëtarët japin alarmin: Dobësohet fusha magnetike e Tokës, frikë për ndryshimin e poleve

Dramatike janë paralajmërimet e shkencëtarëve rreth fushës magnetike që rrethon Tokën. Është vënë re një zbutje që krijon premisat për ndryshimin e poleve magnetike të...

Vajza nga Struga ndërton pus në ndihmë të një fshati në Afrikë!

Kohët e fundit, banorët e një fshatin në Tanzani, Afrikë, morën një kontribut për ndërtimin e një pusi për ujë të pijshëm të pastër....

Mercedes shpërblen punonjësit me nga 5.700 euro, ja arsyeja…

Pronari i Mercedes, Daimler, ka shitur numër rekord të automjeteve në 2017, dhe një pjesë e fitimit do t’i paguhet llogarive të punëtorëve. Daimler vitin...

Dalin 6 sekretet që meshkujt turpërohen t’ua thonë femrave

Çfarë dimë ne për meshkujt? Dinë se “çmenden” pas pajisjeve më të komplikuara elektronike, që duan futbollin dhe sportet e tjera. Shumë prej tyre kanë...

“Seksi zgjat vetëm 1 minutë, gruas i “ka ardhur në majë të hundës”, ka...

Marrdhënia seksuale në cift është shumë e rëndësishme dhe shumica e problemve vijnë nga mungesa e saj. “The Sun”, sjell një histori të tillë… Burri...

Rrëfehet 24 vjeçari nga Lezha: Burri i motrës dhe e fejuara ime …

Një histori e trishtë është rrëfyer nga një djalë i ri. Ai tregon se kunati i ka “rrëmbyer” të fejuarën dhe tani motër e...

E pabesueshme, ariu shtyn të hendikepuarin në karrigen me rrota (VIDEO)

Të shohësh një ari që shtyn një njeri me një karrocë nuk është gjëja e parë që prisni të shihni në rrugët e Moskës,...

Ndodh në këtë vend. Që të bëhesh pjesë e fesë, duhet të shposh faqet

India është një shtet i cili njihet për shumë nga zakonet e çuditshme që e karakterizojnë. Por deri këtu nuk ishte menduar asnjëherë, dhe çudia...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!