Tuesday, February 25, 2020

Beqarët duhet ta lexojnë patjetër këtë lajm

Personat e martuar kanë më shumë arsye të jenë më të lumtur e më të kënaqur sesa ata që janë “të lirë”, sepse të...

Zbatoni këto rregulla për të nisur ditën mbarë

Një gotë uji dhe për të pasur humor ekspozohuni ndaj dritës natyrale Të ngrihesh me këmbën e duhur është sekreti për të qenë produktiv gjatë...

Braktisi shkollën dhe bëri 5 punë, 20-vjeçarja blen shtëpinë 120 mijë euro

Një vajzë e re arriti të blinte shtëpinë e saj të parë pa ndihmë në moshën 20 vjeçaredhe duke lënë shkollën në moshën 17 vjeçare. Jennie Crockar filloi kursimin e parave nga...

Agjencia e modelimit për 45 vjeçarët (FOTO)

Në botën e modelimit të qenit i ri është një gjë shumë e çmuar, transmeton Klan Kosova. Por, siç e kemi parë në të kaluarën...

Burrat duan që t’i zyrtarizojnë lidhjet më shumë se gratë

Sipas një studimi të fundit, ditët kur gratë dëshpërimisht kanë hamendësuar se kur partnerët e tyre do të ulen në një gju dhe t’iu...

Femrat joshen nga meshkujt që fizikisht duken të fortë

Studimi i hulumtuesve nga Universiteti Griffith në Queensland ka treguar se femrat joshen seksualisht nga meshkujt që fizikisht duken të fortë. Pas ekzaminimit të 150...

Realizoni qëllimet me anë të këtyre këshillave

Muaji janar është i mbushur me objektiva të cilat të gjithë synojnë që t’i realizojnë gjatë e vitit 2018. Por një pjesë e madhe prej...

Shumica e martesave moderne dështojnë shkaku i pritshmërive të larta

Profesori i psikologjisë sociale në SHBA, Eli Finkel, ka eksploruar lidhjet moderne dhe ka konstatuar se shumica e martesave të sotme dështojnë si shkak...

16-vjeçari nga Prishtina që ngjason me ish-presidentin Obama

Ngjashmëria mes njerëzve në botë është e madhe, sa ndonjëherë ata edhe mund të ngatërrohen. Rinor Gashi nga Prishtina përngjan me ish-presidentin e SHBA-së Barack...

Historia/ Bëj seks me njerkën sapo babai ikën në punë

Në rubrikën “Deidre” të “The Sun” është publikuar historia jo e zakontë e një djali 24-vjeçar i cili është përfshirë në një marrëdhënie intime...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!