Tuesday, February 25, 2020

6 hapa se si ta ndërtoni një pishinë të vogël private

Ka me qindra projekteve të ndryshme se si të bëjnë pishina, por shumica e tyre kanë nevojë për një shumë të investimeve dhe të...

Universiteti i Kalifornisë: Shqiptarët, autoktonët e Evropës

Dy profesorë të Universitetit të Kalifornisë, Peter Ralph dhe Graham Coop kanë botuar një studim për Gjeografinë Aktuale Gjenetike të Paraardhësve në të gjithë...

5 arsye pse duhet të bëni dush me ujë të ftohtë

1.Dushi i ftohët ju relakson Edhe atletët shpesh bëjnë dush të ftohët pas trajnimeve për ta reduktuar dhimbjen. 2.Djegë dhjamin Dushi i ftohët mund të ndihmojë  të hiqni peshë dhe...

Maqedoni: Për një vit, 111 vajza shqiptare janë martuar me maqedonas (VIDEO)

Martesat e përziera ndërmjet çifteve nga nacionalitete dhe religjione të ndryshme janë aktuale edhe në Maqedoni. Nga një hulumtim të kryer në vitin 2015 është...

Në Stamboll ekspozohet manteli 1500-vjeçar i Profetit Muhamed (VIDEO)

Me rastin e muajit të bekuar të Ramazanit në Xhaminë e Mantelit të Shenjtë (Hırka-i Şerif) në lagjen Fatih të Stamboll ekspozohet manteli i...

VIDEO /Shkencëtari: Antarktida po çahet, përgatituni për fundin e botës

Shkëmbi i akullt Larsen C do të mbetet pa më shumë se 5 mijë kilometra katrorë, nëse e çara vazhdon të “zgjerohet”, thonë shkencëtarët...

Jabollçishtë, meshkujtë shkollohet, vajzat martohen (Video)

Të jesh vajzë e fshatit të s do të thotë se nuk e gëzon fatin të shkollohesh. Femrat në këtë fshat malor të Velesit,...

Horoskopi për ditën e sotme, 1 gusht 2015

Dashi (21 Mars – 20 Prill) Duhet te jeni me te disponueshem ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite sepse ne te kundërt mund te keni probleme...

FOTO EKSKLUZIVE/ Arbën Xhaferi në vitin 1967 si mësues në Zhelinë të Tetovës (FOTO)

Arbën Xhaferi, personaliteti i shquar i politikës shqiptare me kontributin e tij është shquar qysh në vitet e hershme si intelektual në vendlindjen e...

Tronditet Kumanova

Një rast i turpshëm ka ndodhur në Kumanovë. Të dielën rreth orës 21, nëna me iniciale N.S. (34) nga Kumanova ka denoncuar në polici...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!