Sunday, September 23, 2018

Lavdërohet Osmani i LSDM-së: Këpucët i kam blerë 1.500 euro (Foto)

Kandidati i LSDM-së në zgjedhjet e fundit për kryetar në komunën e Likovës, Hadi Osmani, njihet për  stilin e tij ekstravagant të jetesës. Ai...

Fatmir Limaj po bëhet baba përsëri (Foto)

Kryetari i ‘NISMA’, Fatmir Limaj po bëhet baba përsëri. Ai dhe gruaja e tij Arlinda, shumë shpejt do të bëhen prindër të një vajze, shkruan...

Doktori i famshëm shpjegon çfarë duhet të bëni çdo ditë për të shëruar çdo...

Shëndeti juaj varet nga ajo se çfarë stili të jetës bëni, përfshirë edhe dietat dhe aktivitetin tuaj të rregullt fizik Ndjekja e këtyre këshillave që...

Pesë dallimet mes dashurisë së vërtetë dhe pëlqimit

Jeni me të vërtetë i/e dashuruar me partnerin/en apo thjesht e pëlqeni atë? Dashuria mund të jetë e ndërlikuar, por ky artikull shpjegon disa nga...

Kush e di çka mendon Berisha kur e sheh nusen e djalit kështu!

Armina Mevlani, nusja e Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit shqiptar, Sali Berishës, ka vazhduar me fotografi seksi. E vërtetë është se ajo ka shkuar në...

Rroga mesatare prej 370 еurosh në Maqedoni, por sa e marrin atë?

Rroga mesatare në vend në fillim të vitit 2017 ka qenë 370 еuro. Enti shtetëror i statistikës në janar, në krahasim me muajin e...

Zhduket një 18-vjeçare nga Llojani i Kumanovës

Një vajzë tetëmbëdhjetë vjeçare me inicialet V.K. nga fshati Lojan i Kumanovës,dje është paraqitur si e zhdukur. Sipas babait të V.K., ajo më datë 13.02.2017,...

Pse ndryshon ngjyra e trupit dhe jo vetëm: Disa fakte shkencore që ndoshta nuk...

Për vdekjen dëgjojmë shpesh dhe të gjithë e pyesim veten se çfarë ndodhë me trupin tonë pas vdekjes. Këtë gjë na i shpjegojnë shkencëtaret me...

9 vetëvrasje gjatë vitit të kaluar në Tetovë

Vetëvrasjet shënojnë rritje në rajonin e Tetovës. Këtë e konfirmojnë statistikat e policisë, të cilët thonë se vitin që po e lëmë pas kanë...

Ja 10 ushqimet që pastrojnë trupin nga helmet

Antioksidantët e pranishëm në këto fruta dhe perime, ndihmojnë trupin tonë në pastrimin nga helmet e organizmit, duke mbrojtur kështu nga plakja e lëkurës...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!