Friday, January 24, 2020

Edhe “budalla” mund të kalosh dhe të bëhesh drejtor në Maqedoni?!

Nga Ministria e Ekonomisë në Maqedoni deklaruan se në proces është përgatitja e propozim-ligjit për ndryshim dhe plotësim të Ligjit për themelim të Agjencisë...

Ky është shqiptari që ka paluar serbet një nga një (FOTO)

Biznesmeni shqiptar, Qazim Osmani, ka folur për sherrin e bërë nga të dashurat e tij gjatë pushimeve në Mal të Zi. Mësohet se e...

Në Islandë propozohet ndalimi i synetimit të djemve

Disa parti politike në shtetin e Islandës kanë propozuar që të nxirret një vendim që të ndalohet synetia e djemve. Sipas këtij propozimi, që i...

Metoda të reja për ndalimin e duhanit

Administrata amerikane e Ushqimit dhe Barnave do të flasë për alternativat e pirjes së duhanit pasi po diskuton të vendosë nëse do të miratojë...

Nuk pritej! Ish-presidentja Jahjaga fryen buzët?

Atifete Jahjaga ushtroi postin e presidentes së Kosovës gjatë viteve 2011-2015. Pas përfundimit të mandatit, Atifete Jahjaga ka marrë pjesë në disa aktivitete të tjera,...

Qëndresa-Labit: Ti je i vetmi për mua (Foto)

Moderatori i njohur Labinot Gashi vazhdon të jetë ndër figurat e ekranit më të ndjekura në rrjetet sociale. Ai gjendet çdo javë pranë shikuesve përmes...

‘Lamtumirë botë…’! 22 vjeccarja gjendet e vdekur pas postimit në Facebook

Një nënë e re është gjendur e vdekur vetëm disa ditë pasi postoi në Instagram fjalët “Lamtumirë botë, po largohem”. 22-vjeçarja simpatike, Mollie Horton, nga...

Rrëfehet nëna e dy fëmijëve: Bëj seks me ish të dashurin që …

Një grua 36 vjeçare ka rrëfyer për The Sun se është ndarë nga partneri i saj, me të cilin ka dhe dy djem, pas...

Shpjegojuni pasojat fëmijëve tuaj, në vend që t’i kërcënoni

Gjatë prindërimit është shumë normale t’i mësoni fëmijës të përballet me pasojat. Kështu shprehet mjeku pediatër Ken Strzelecki, i cili mendon se kjo është një...

I shpenzojnë gjashtë orë në javë duke u ndjerë fajtorë

Mesatarja që britanikët e kalojnë duke u ndjerë fajtorë është gjashtë orë e 36 minuta në javë, ka gjetur një studim. Hulumtuesit të cilët anketuan...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!