Tuesday, February 25, 2020

Ziadin Sela nuk pranon rezultatin në Strugë (VIDEO)

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela theksoi se Ramiz Merko fitoi me votat e LSDM-së dhe se nuk është fitore e pastër. “Në rast se...

Nevzat Bejta e pranon humbjen në Gostivar, ia uron fitoren Taravarit (VIDEO)

Kandidati i BDI-së, Nevzat Bejta ka pranuar humbjen në komunën e Gostivarit dhe ia ka uruar fitoren kundër kandidatit, Arben Taravarit. Në komunën e Gostivar,...

Koalicioni Aleanca me Besë fitore në 4 komuna: Gostivar, Vrapçishtë, Bogovinë dhe Zhelinë

Shefi i shtabit zgjedhor të Aleancës për Shqiptarët, Elmi Aziri ka theksuar se sot ishte një ditë e një gare të pabarabartë në këto...

Teuta Arifi fitore në Tetovë, lë prapa Kasamin (Tabela)

Kandidatja e BDI-së për komunën e Tetovës, Teuta Arifi prinë kundrejt kundër kandidatit të BESËS, Bilall Kasami. Sipas të dhënave nga shtabi i Teuta Arifit,...

Arben Taravari fiton në Gostivar, po festohet para shtabit të Aleancës (VIDEO)

Përderisa vijon numërimi i votave për komunën e Gostivarit, mësojmë se deri më tani, avancon kandidati i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari me 1 mijë...

Ahmeti: Fitore e madhe në 10 komuna, Tetovë, Strugë, Çair…

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti përmes një konference me gazetarët ka shpallur fitoren e kandidatëve të partisë së tij. “Fitore e madhe e BDI-së në...

BDI feston fitore në Çair, Strugë, Saraj, dhe Likovë

Sipas të dhënave të shtabit qendror zgjedhor të BDI-së, kandidatët e tyre kanë fituar përballë kandidatëve të partisë tjetër. Fitoren e tij e ka festuar...

Ja rezultati në Likovë, prinë Erkan Arifi i BDI-së

Nga votat e numeruara deri më tani në Komunën e Likovës, 5554 kanë votuar për Erkan Arifin e BDI-në, ndërsa 3353 për Shaban Zendelin...

Azem Sadiku shpallë fitoren në Studeniçan

Në komunën e Studeniçanit, sipas të dhënave të shtabeve partiake, Azem Sadiku i PDSH-së ka arritur të shënojë fitore me një diferencë të dalluar...

Shpallet fitorja e parë, Enver Pajaziti fiton bindshëm në Bërvenicë

Kandidati i pavarur për komunën e Bërvenicës, Enver Pajaziti ka fituar zgjedhjet dhe se rezultatet e para janë dhënë nga shtabi i tij zgjedhor. Sipas...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!