Tuesday, February 25, 2020

A mund të ndodhë dalja e Selës nga Qeveria, ja çka thonë në LSDM?

Në opinion janë shtuar debatet të shoqëruara me spekulime se Aleanca për Shqiptarët do të largohet nga Qeveria. Deri tani nuk ka zëra zyrtar...

Sajoski e uroi Deharin për fitoren në Kërçovë

Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari informoi se oponenti i tij nga VMRO-DPMNE Vllatko Sajoski, ju ka lajmëruar dhe e ka uruar për...

Bejta: Gostivarin përpara do ta çojmë ne që jetojmë në Gostivar

Kryetari i Komunës së Gostivarit njëkohësisht kandidat, z. Nevzat Bejta, zhvilloi takime me qytetarë të Gostivarit në zonën Beliçicë. Pas rregullimit mandatin e kaluar...

Zaev do të kërkojë mbështetje për Ramiz Merkon

Mbrëmë kanë përfunduar me sukses bisedimet për koalicionin mes BDI-së dhe LSDM-së për kreun e komunës së Strugës dhe nga sot strukturat partiake të...

Ja kush i fiton zgjedhjet, sot doli anketa e Institutit ‘Dimitrie Çupovski’

Pesë ditë deri tek heshtja parazgjedhore dhe për këtë janë aktivizuar anketat por edhe partitë politike në terren. Së fundmi, OBRM-PDUKM-ja është e para, sipas...

Ja kush udhëheq në Strugë nga 35 për qind të votave të numëruara

Sipas të dhënave të para nga numërimi i 35 për qind të votave në Strugë, është në epërsi kandidati i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin...

Vesel Memedi fajëson Selën, Rufi Osmanin dhe Lëvizjen BESA për humbjen e tij

Kandidat i RDK-së Shpat Iseini sipas informatave jozyrtare ka aritur të marë diçka mbi 900 vota në zgjedhjet lokale. Dhe këtë dështim kryetari i...

Sela në Kumanovë: Ja pse u dogj Lagja e Trimave

Lideri i “Aleancës për shqiptarët” nga Kumanova tha se Lagja e Trimave u dogj për shkak se ishte “Lagje trimash” dhe jo “Divo Naselje”...

Ja rezultati në Likovë, prinë Erkan Arifi i BDI-së

Nga votat e numeruara deri më tani në Komunën e Likovës, 5554 kanë votuar për Erkan Arifin e BDI-në, ndërsa 3353 për Shaban Zendelin...

Sela nuk dorëhiqet nga kreu i partisë

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela nuk do të tërhiqet nga kreu i partisë edhe pse humbi zgjedhjet për kryetar të Strugës nga...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!