Tuesday, February 25, 2020

Rethi i dytë zgjedhjeve lokale në Maqedoni

Maqedonia po zhvillon sot raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Vendvotimet ku do të  votohet për kandidatët që kanë mbetur në balotazh janë hapur...

BDI feston fitore në Çair, Strugë, Saraj, dhe Likovë

Sipas të dhënave të shtabit qendror zgjedhor të BDI-së, kandidatët e tyre kanë fituar përballë kandidatëve të partisë tjetër. Fitoren e tij e ka festuar...

Në Çair balotazh mes Visar Ganiut dhe Zeqirija Ibrahimit, ja diferenca mes tyre

Komuna e Çairit do zgjidhet me rrethin e dytë, ku do garojnë kandidati i BDI-së Visar Ganiu me kandidatin e Lëvizjes BESA Zeqirja Ibrahimin,...

Komuna e Tetovës fiton projektin 33 milion eurosh prej IPA Fondeve

Komuna e Tetovës bashkë me Komunën e Strumicës dhe Manastirit kanë fituar projektin prej 33 milion eurove mjetet keto të fondeve IPA për trajtimin...

A mund të ndodhë dalja e Selës nga Qeveria, ja çka thonë në LSDM?

Në opinion janë shtuar debatet të shoqëruara me spekulime se Aleanca për Shqiptarët do të largohet nga Qeveria. Deri tani nuk ka zëra zyrtar...

Fotografimi i votës në zgjedhje, ndalohen 10 persona në Maqedoni (VIDEO)

10 persona që janë ndaluar nga policia ditën e zgjedhjeve për shkak se janë kapur duke fotografuar votën, rrezikojnë të dënohen prej 3-5 vite...

VIDEO/Vaj e lotë gjatë përcjelljes së Bejtës nga komuna e Gostivarit

Administrata e komunës së Gostivarit  me lotë në sy ka përcjellë nga selia e komunës ish-kryetarin Nevzat Bejta, i cili për tre mandate ishte...

Azemi i PDSH-së nis fuqishëm fushatën (FOTO-LAJM)

Partia Demokratike Shqiptare, e ka nisur fushatën zyrtare për zgjedhjet lokale të 15 tetorit, nga Studeniçani i Shkupit. Në praninë të kryetarit të PDSH-së,...

Rinia e Likovës mbështet bindshëm Erkan Arifin (FOTO)

Rinia e komunës së Likovës sonte u takua me kandidatin për kryetar komune nga radhët e BDI-së, Erkan Arifi. Në këtë takim siç bëhet...

Visar Ganiu dhe BDI prijnë në Çair, Bujar Osmani shpallë fitore (FOTO)

Deri më tani në komunën e Çairit janë numëruar 26.18 për qind të kutive dhe sipas të dhënave të dala nga to rezultati i...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!