Friday, January 24, 2020

Merko 791 vota para Selës, shtabi i ASH-së nuk njeh rezultatin

Edhe pse KSHZ ka finalizuar numërimin e votave në Strugë, shtabi i Aleancës për Shqiptarët theksuan se nuk e njohin rezultatin dhe se kanë...

Rezultatet nga numërimi 100% i votave në Strugë (FOTO)

Këto janë rezultatet e komunave me shumicë shqiptare nga numërimi i 100% i votave të marra në faqen e Komisionit Shtetëror Zgjedhor.

Rezultatet nga numërimi 100% i votave në Çair (FOTO)

Këto janë rezultatet e komunave me shumicë shqiptare nga numërimi i 100% i votave të marra në faqen e Komisionit Shtetëror Zgjedhor.

KSHZ: Rezultatet nga numërimi 100% i votave në Gostivar (FOTO)

Këto janë rezultatet e komunave me shumicë shqiptare nga numërimi i 100% i votave të marra në faqen e Komisionit Shtetëror Zgjedhor.

BDI -10 komuna, ASH- 3, BESA- 1 dhe PDSH- 1

Bashkimi Demokratik për Integrim arriti të rikthejë Komunën e Strugës, ndërsa fitore ka shënuar edhe Tetovë, Çair, Dibër, Dollnen, Tearcë, Saraj, Likovë dhe Pllasnicë....

Aziri: Një pjese te komunave shqiptare te çliruara nga krimi korrupsioni

Elmi Aziri shefi i shtabit të koalicionit ADSH dhe BESA, në Gostivar theksoi se sot një pjesë e komunave u çliruan nga krimi, korrupsioni,...

Ibrahimi: Ne e mundëm BDI-në, por e shpëtoi LSDM-ja

Kandidati i Lëvizjes BESA për komunën e Çairit, Zeqirija Ibrahimi, në daljen e tij para medieve uroj gjithë aktivistët për kontributin e dhënë gjatë...

Ja çka thotë Teuta Arifi pas fitores në Tetovë (VIDEO)

Kandidatja e BDI-së për kryetare të Tetovës, Teuta Arifi iu falënderua BDI-së për mbështetjen për edhe një mandat katërvjeçar për këtë funksion. “Dua t’u falënderohen...

BDI në komunën e Likovës feston fitoren Erkan Arifit (FOTO)

Kandidati i BDI-së, Erkan Arifi në komunën e Likovës ka shënuar fitore bindëse duke lënë prapa kandidatin e Lëvizjes BESA, Shaban Zendeli me një...

Merko shpalli fitoren: Struga fitoi në mënyrë multietnike

Ramiz Merko me shpalljen e fitores së tij tha se ai do të jetë kryetar i të gjithë struganëve, pa dallim. Sipas tij, Struga...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!