Tuesday, February 25, 2020

Sela: Ku ishin Ahmeti dhe Thaçi kur u zgjodh kryetari shqiptar i Parlamentit më...

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela sot në Konventën zgjedhore të zgjedhjeve lokale, bëri një retrospetktivë të ngjarjeve politike. Madje ai foli edhe...

Përkrahje nga Amerika për Selën dhe Aleancën, figura amerikane dhe atdhetarë (FOTO)

Në përkrahje të kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela dhe partisë së tij nuk kanë munguar edhe ato nga SHBA-të. Aktivistë të komunitetit dhe...

Nesimi: Merkon në Strugë edhe nga PDSH e VMRO

Publicitsti Robert Nesimi në emisionin 200 te Nazim Rashidi ku të ftuar ishin përfaqsuesit e tri partive politike BDI, ASH dhe Besa dhe temë...

Mërgimtari flet nga Zvicra: Çka me ardh me votu, më shtyejnë me votu për...

Në prag të zgjedhjeve lokale ku kanë mbetur edhe një javë, shumë kandidatë për kryetar në komunat shqiptare po shpresojnë dhe po bëjnë matematika...

BDI në Likovë: Kemi betonuar fitoren

Bashkimi Demokratik për Integrim në komunën e Likovës ka theksuar se fitorja e tyre është e betonuar dhe se në raundin e dytë do...

Struganët nga Austria – Do të vijm për ta votuar Selën

Një grup mërgimtarësh nga Struga që veprojnë në Austri, kanë organizuar udhëtim për raundin e dytë të zgjedhjeve që mbahen më 29 Tetor. Siç...

Ismaili: BDI fituese e zgjedhjeve lokale

Koalicioni Besa- Aleanca për Shqiptarët shihet si jo i rrezikshëm duke marrë parasysh se nuk do të jetë afatgjatë, ngaqë qëllimet e tyre politike...

Arrestime për blerje votash në Çair

Policia ka kapur në flagrancë dy aktivistë të një partie shqiptare e afërt me VMRO-DPMNE-në në Çair. Personat në fjalë janë arrestuar nga ana e...

Mblidhet shtabi i Bejtës, përgatitje për tubimin përfundimtar gjatë ditë së premte (FOTO)

Sonte në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar u mbajt mbledhja e shtabit zgjedhor me rend dite përgatitje për mbajtjen e tubimit...

Kërçovarët në Zvicër mobilizohen për Fatmir Deharin, gati aeroplanët dhe autobusët!

Shoqatat e mërgimtarëve nga Kërçova janë mobilizuar për tu nisur drejt vendlindjes për të votuar për zgjedhjet vendore të 15 tetorit. Në mbledhjen e mbajtur...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!