Tuesday, February 25, 2020

Ziadin Sela i mirëpret mërgimtarët që mbërritën në Strugë (FOTO)

Kandidati për komunën e Strugës nga ASH, Ziadin Sela ka mirëpritur sot mërgimtarët e parë që erdhën për të votuar më 29 tetor për...

Kandidati për këshilltar në qytetin e Shkupit, Enver Maliqi ka një porosi për qytetarët

Afaristi i njohur shqiptar në Shkup, Enver Maliqi tregon arsyet se pse është kandiduar për këshilltarë në Këshillin e qytetit të Shkupit, nga rradhët e...

“Болји животи” i Zaevit veç në maqedonisht, skandal i paparë

“Живот за сите” është motoja e LSDM për fushatën e zgjedhjeve. Emërtimi i njejtë është edhe i faqes zyrtare zivotzasite.mk, e cila nuk ka...

Teuta Arifi bindshëm në Tetovë, dyfish më shumë se Bilall Kasami

Teuta Arifi vazhdon të jetë kandidatja më e votuar në Tetovë. Siç mësohet nga shtabi i BDI-se, ajo gati se në të gjithë vendvotimet është...

Votat për listat e këshilltarëve, BDI e para, Aleanca për Shqiptarët përpara Lëvizjes BESA...

Analisti dhe kolumnisti i Portalbit, pa rezultateve të djeshme të zgjedhjeve komunale ka bërë analizë të votave për listat e këshilltarëve komunal, prej të...

Ish i forti i PDSH-së në Shkup, Bushar Hasani thërret të votohet Aleanca e...

Ish aktivisti i PDSH dhe njeriu i krahut të fortë të Menduh Thaçit thumbon këtë të fundit duke e kritikuar për përkrahjen që ky...

Aleanca për Shqiptarët: Gara në Strugë nuk ka përfunduar

Shtabi Zgjedhor i Aleancës për Shqiptarët në Strugë ka parashtruar 10 ankesa deri te Komisioni Shtetëror Zgjedhor për, siç thonë ata, parregullsitë e shumta...

Ja kush do ta përbëj Këshillin komunal në Tetovë, ja koalicionet e mundshme

Këshilli i komunës së Tetovës përbëhet nga 31 këshilltar. Kush ka shumicën e këshilltarëve 50+1 e fiton edhe postin e kryesuesit të këshillit. Më poshte...

Ahmeti në Pllasnicë: BDI mbeshtet Ismail Jaovskin

Bashkimit Demokratik për Integrim mbrëmë në Komunën e Pllasnicës zyrtarisht filloi fushatën parazgjedhore të zgjedhjeve lokale 2017 me prezantimin e kandidatit për kryetar të...

Nafie Selmani, kandidatja e Lëvizjes BESA e punësuar në kabinetin e Koce Trajanovskit?!

Kandidatja e Lëvizjes Besa për kryetare të Shkupit, Nafie Selmani është e punësuar në administratën e qytetit dhe atë në Zyrën për informim të kryetarit...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!