Friday, January 24, 2020

Fatmir Izairi ka një porosi për përkrahësit e tij

Përzemërisht Ju falënderoj të gjithëve për përkrahjen Tuaj në raundin e dytë të zgjedhjeve. Vota Juaj më nderoi shumë, pavarësisht se në fund nuk...

Bashkim Bakiu falënderon aktivistët e Aleancës me Besë në Saraj

Faleminderit të gjithëve aktivistëve te Aleancës me Besë në Komunën e Sarajit që u rreshtuat bashkarisht, ndihem shumë krenar për vendosshmerin tuaj, kontributin dhe...

Gratë do t’i drejtojnë gjashtë komuna në Maqedoni

Gratë do t’i drejtojnë gjashtë prej 80 komunave në Maqedoni në të cilat u zgjodhën kryetarët e komunave në zgjedhjet lokale. Në raundin e parë...

Ky është heroi i vetëm i BESËS në këto zgjedhje

BESA duket të jetë humbësja më e madhe e këtyre zgjedhjeve pasi doli në raund të dytë në komunat më të mëdha si Tetova...

Ja çfar shkruan Arben Taravari, në ditën e parë si kryetar i Gostivarit

Arben Taravari pas fitores së zgjedhjeve lokale sot ka dhënë porosinë e parë si kryetar i Gostivarit. Ja porosia e plotë: Të nderuar gostivaras, kam privilegjin...

Me sa vota e humbi Ziadin Sela, Strugën

Ramiz Merko nga radhët e BDI-së arriti që t’ia merrte ZiadinSelës, Strugën me një diferencë prej 791 votash. Albeu.com njofton se Ramiz Merko i DI-së...

KSHZ-ja shpalli rezultatet preliminare, mungojnë anëtarët e VMRO-së

Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka shpallur rezultatet e para preliminare, megjithatë në press konferencën për shtyp nuk morën pjesë anëtarët e VMRO-DPMNE-së, Silvana Boneva dhe...

Sela dhe Kasami kërkojnë zgjedhje të parakohshme

Lideri i Aleancës për Shqiparët, Ziadin Sela ka deklaruar se ka qenë një proces zgjedhor i parregullt, me presione të papara direkt nga policia...

OSBE/ODIHR do të dal me vlerësimin për zgjedhjet

Misioni vëzhgues i zyrës për institucione demokratike dhe të drejta të njeriut (ODIHR) i OSBE-së, sot në konferencë për shtyp në Shkup do t’i...

Osmani: Çairi mbetet bastion i BDI-së, fillojnë fitoret e reja

Në sheshin Skënderbeu në Shkup, BDI ka nisur festën për fitoren e saj në zgjedhjet e sotme lokale me kandidatin e saj Visar Ganiu. “Urime fitorja. Çairi mbetet...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!