Sunday, February 23, 2020

Zaev paralajmëron mbështetjen e kandidatëve të BDI-së

LSDM do të mbështesë kandidatët e BDI-së në ato komuna ku ata vlerësojnë se ata kandidatë kanë treguar rezultate në mandatet e tyre të...

Muki i hidhet në “sulm” Nikolla Gruevskit

Intervistat e fundit në televizione të ndryshme të ish kryeministrit të Maqedonisë Nikolla Gruevski, aq më tepër kur disa prej këtyre intervistave të shumta...

Misioni i Aleancës për shqiptarët

Driton Nebiu Zakonisht procesi zgjedhorë perceptohet si një rast i mirë për vendosjen e standardeve të reja në skenën politike, e që drejtpërsëdrejti është faktori...

Ademi: BDI garon për të fituar…

Bashkimi Demokratik për Integrim me përpikmëri do ti zbatojë dispozitat ligjore sa i përket financimit. Kështu deklaroi zëdhënësi i Shtabit Qendror Zgjedhor Arbër Ademi...

Ja si do dukej sheshi i Tetovës nëse Bilall Kasami i fiton zgjedhjet lokale...

Dje kreu i Lëvizjës BESA, Bilall Kasami që njëherit është kandidat për kryetar komune në Tetovë shpalosi projektin e tij për sheshin e Tetovës...

Sela: Ja pse do fitojmë përballë…

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela , njëherit edhe kandidat për kryetar në Komunën e Strugës ka theskuar se shumë herë kur je...

Nevzat Bejta e nis betejën për zgjedhjet lokale

Sot me fillim në ora 11:30, kandidati për kryetar komune të Gostivarit, Nevzat Bejta, e fillon fushatën zgjedhore nga qendra e qytetit të Gostivarit.

Çupi: Do e rikthejmë Dibrën në rrugën e drejt

Xhemail Çupi, anëtar i Kryesisë Qendrore të Lëvizjes BESA që ka vënë kandidaturën për kreun e komunës së Dibrës, i është drejtuar me një...

Ibrahimi: Mbështeteni frontin e Lëvizjes BESA kundër “enveristëve” dhe “titistëve”!

Nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirija Ibrahimi, në fjalimin e tij në Konventë, ka thënë se tashmë nuk nuk do të ketë votë shqiptare që...

Një porosi nga diaspora shqiptare për zgjedhjet në Maqedoni

Lidhja e Diasporës Shqiptare për Maqedoni ka lëshuar një porosi lidhur me zgjedhjet lokale në Maqedoni dhe se si duhet të veprojë votuesi shqiptar...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!