Sunday, February 23, 2020

Të rinj e pleq ishin mbledhur për ta takuar Visarin

Interesim jashtëzakonisht i madh i qytetarëve të lagjeve Sauk Çeshma dhe Seravë për ta takuar kandidatin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Dega e Çairit,...

Nis fushata, Ibrahimi e ruan mandatin

Zekirija Ibrahimi, kandidati i Lëvizjes Besa për kryetar i komunës së Çairit ende nuk ka dhënë dorëheqje  nga funksioni i tij si deputet në...

Dyshja e fortë e Gostivarit

Kandidati i BDI-së për kreun e komunës së Gostivarit njëherit kryetari aktual Nevzat Bejta sot fushatën e tij parazgjedhore e ka nisur në një...

Teuta Arifi pranë familjeve në Drenoc, s’ka më mungesë uji (Foto)

Teuta Arifi viziton Familjet në lagjen Drenoc. Çezmat përplot më ujë nga rrjeti ri i ujësjellësit E para e Komunës së Tetovës Teuta Arifi sot...

Visar Ganiu zbret në rrugët e Çairit, pyet qytetarët (Video)

Kandidati për kryetar komune nga rradhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Dega e Çairit, prof.dr. Visar Ganiu, sot e shfrytëzoi ditën për të të...

Ekskluzive/ Tërhiqet kandidati i PDSH-së në Strugë

Kandidati i PDSH-së në Strugë sot do të jep dorhëheqje nga kandidimi i tij për kryetar komune, mëson portali TetovaSot. Siç mësohet tërheqja...

Maksi i LSDM-së synon Kumanovën ta bëj ’Paris’

Kandidati i LSDM-së për kryetar të Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski thotë se ka program dhe projekte kapitale që do ta ndryshojnë pamjen e...

Bejta paralajmëroi ndërtim të një sheshi të ri në qendër të qytetit

Nevzat Bejta, kandidat për kryetar i Komunës së Gostivarit i BDI-së i shoqëruar nga kandidati për anëtarë  këshillit zyrtarisht e filluan fushatën parazgjedhore nga...

BDI me 15 mijë ‘ushtarë’ në terren

Bashkimi Demokratik për Integrim përmes një konference për shtyp ka zyrtarizuar fillimin e fushatës parazgjedhore për zgjedhjet lokale. Zëdhënësi i SHQZ-së të BDI-së Arbër...

‘Sqiptarët ndodhen para sfidave antikombëtare dhe antifetare’

Sqiptarët ndodhen para sfidave të mëdha të ballafaqimit kundër projekteve antikombëtare dhe antifetare, që përgatiten nga kuzhina të ndryshme. Kështu e filloi fjalimin, lideri i...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!