Friday, January 24, 2020

KSHZ-ja shpalli rezultatet preliminare, mungojnë anëtarët e VMRO-së

Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka shpallur rezultatet e para preliminare, megjithatë në press konferencën për shtyp nuk morën pjesë anëtarët e VMRO-DPMNE-së, Silvana Boneva dhe...

Ali Ahmeti jep garanci për realizimin e planeve për Gostivarin e nesërm (FOTO)

Në tubimin e mbajtur në Sërmnovë të Gostivarit, lideri i BDI-së z. Ali Ahmeti ofroi garancën e tij për realizimin pikë për pikë të...

Bejta: 1.5 milion denarë për avancimin e kushteve në blegtori

Stimulimi i blegtorisëme fonde komunale në vendbanimet rurale, përmirësimi i infrastrukturës rurale, rikonstruimi i kanalit për ujitjen e fushës në fshatin Bajnicë – Banjeshnicë...

Ali Ahmeti vulos fitoren e BDI-së në Komunën e Dollnenit

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot vizitoi banorët e fshatit Debresh dhe Zhitoshë në komunën e Dollnenit. Lideri i BDI-së, u shpreh...

Sela takon qytetarët e Strugës: Më 29 tetor fitore më të thellë (FOTO)

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, njëherësh edhe kandidat për mandatin e dytë për komunën e Strugës, Ziadin Sela, vazhdon takimet më qytetarë në kuadër...

Zaev: Subvencione dhe tokë do të fitojnë bujqit e vërtetë

Ndërtim i qendrës bashkëkohore blerëse dhe distributive, sendërtim të sistemit të kanalizimit, deponi qendrore sanitare dhe përkrahje e tërësishme e Qeverisë, paralajmëroi lideri i...

Bejta takoi banorët e lagjes Hekurudha: Gostivari i nesërm, portë e hapur për investimet...

Në ditën e pestë intensive të fushatës zgjedhore, kandidati i BDI-së për Kryetar Komune në Gostivar, z. Nevzat Bejta vizitoi dhe bashkëbisedoi me banorët...

Vijnë rezultatet e para nga Tetova, ja kush prinë

Kanë filluar të arrijnë rezultatet e para jozyrtare nga Tetova dhe rrethina. Sipas këtyre rezultateve Lëvizja Besa udhëheq në komunat Zhelinë dhe në Bogovinë,...

Bejta nuk ndalet! (FOTO)

Agjenda e djeshme e kryetarit të komunës së Gostivarit njëherit kandidat, Nevzat Bejta, u përmbyll me vizitën në lagjen Mllaki të qytetit, lagje në...

BDI Likovë: Do vulosim fitoren më 15 tetor (FOTO)

Dega e BDI-së Likovë sonte ka mbajtur takimin përmbyllës me shtabin zgjedhor dhe strukturat partiake. Nga ky takim është përcjellë mesazhi: - Edhe sonte e vulosim...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!