Friday, January 24, 2020

“Si përfunduam prej te Arbën Xhaferi te Milikije Halimi”, ja kush e thotë (FOTO)

  Roland Gjoni, ekspertë politik nga Shqipëria në postimin e tij të fundit ka shkruar për pozitën e shqiptarëve të Maqedonisë dhe dobësimin politik dhe...

Ja çfar shkruan Arben Taravari, në ditën e parë si kryetar i Gostivarit

Arben Taravari pas fitores së zgjedhjeve lokale sot ka dhënë porosinë e parë si kryetar i Gostivarit. Ja porosia e plotë: Të nderuar gostivaras, kam privilegjin...

Melekie Halimi bën historinë në Haraçinë (Video)

Melekije Halimi është shqiptarja  dhe femra e parë në historinë e zgjedhjeve për pushtetin lokal, e cila fiton zgjedhjen në komunën e Haraçinën, njofton...

Zejdi i shkruan aktivistëve të BESËS

BESA ËSHTË EMANET Të dashur aktivistë… Kaluam një fushatë të vrazhdë me plot kërcënime dhe shantazhe. Por ju aktivistët e palodhshëm, ju jeni HERONJTË e këtyre zgjedhjeve. Ju...

Shqiptarët fitojnë dy mandate këshilltarësh në Ohër, vendosin për qeverinë komunale (FOTO)

Shqiptarët fitojnë dy mandate këshilltarësh në Kuvendin komunal të Ohrit. Sipas rezultateve finale të koalicionit BDI, BESA dhe ASH, shqiptarët kanë fituar 2643 vota në...

Ziadin Sela: Ja kush kanë qenë autorët e eliminimit tim fizik më 27 prill!...

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela në një tubim me qytetarët ka folur për ngjarjen e 27 prillit, natën kur ai ishte përgjakur...

Amerika ka një mesazh për zgjedhjet e 15 tetorit, ja çka thuhet

Zgjedhjet lokale të 15 tetorit janë të rëndësishme për ardhmërinë e Maqedonisë si demokraci përparimtare e stabile, tërësisht të integruar në institucionet Euro-Atlantike. Inkurajojmë...

Ziadin Sela i mirëpret mërgimtarët që mbërritën në Strugë (FOTO)

Kandidati për komunën e Strugës nga ASH, Ziadin Sela ka mirëpritur sot mërgimtarët e parë që erdhën për të votuar më 29 tetor për...

“Болји животи” i Zaevit veç në maqedonisht, skandal i paparë

“Живот за сите” është motoja e LSDM për fushatën e zgjedhjeve. Emërtimi i njejtë është edhe i faqes zyrtare zivotzasite.mk, e cila nuk ka...

Kandidati për këshilltar në qytetin e Shkupit, Enver Maliqi ka një porosi për qytetarët

Afaristi i njohur shqiptar në Shkup, Enver Maliqi tregon arsyet se pse është kandiduar për këshilltarë në Këshillin e qytetit të Shkupit, nga rradhët e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!