Friday, January 24, 2020

Sela nuk dorëhiqet nga kreu i partisë

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela nuk do të tërhiqet nga kreu i partisë edhe pse humbi zgjedhjet për kryetar të Strugës nga...

Gruevski e kërkon pasaportën, ja ku dëshiron të shkojë

Ish kryeministri Nikolla Gruevski nuk u paraqit në gjykatë ku me kërkesë të avokatëve është dashur të mbahet seanca për kthimin e pasaportës së...

Visar Ganiu falenderon banorët e Cairit për mbështetjen

Dëshiroj t’ju falënderoj për mbështetjen dhe besimin që më dhatë votat e 29 tetorit. Falënderoj fillimisht strukturat e Bashkimit Demokratik për Integrim që më...

MOST: Raundi i dytë i zgjedhjeve u zbatua në një atmosferë korrekte dhe demokratike

Votimi edhe në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale u zbatua në një atmosferë korrekte dhe demokratike, ndërsa qytetarët të lirë mundeshin ta japin...

A do të del ASH-ja nga Qeveria? Ja çfarë thotë Taravari

Ende nuk kemi ndërtuar qëndrim për të mbetur apo jo në qeveri, kjo do të vendoset pasi të analizohen rezultatet e fundit zgjedhore, ka...

Zejdi i shkruan aktivistëve të BESËS

BESA ËSHTË EMANET Të dashur aktivistë… Kaluam një fushatë të vrazhdë me plot kërcënime dhe shantazhe. Por ju aktivistët e palodhshëm, ju jeni HERONJTË e këtyre zgjedhjeve. Ju...

VMRO ja çka vendosi për 5 komunat e fituara

Zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Ivo Kotevski, ka mohuar zërat për tërheqjen e kryetarëve të rinj të komunave të fituara nga kjo parti. Sipas Kotevsit, një...

Gruevski do t’i tërheq kryetarë nga 5 komunat ku ka fituar?!

Pas pres-konferencës së liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevskit, i cili theksoi se partia nuk i pranon rezultatet zgjedhore, si tha, parregullësi të shumta zgjedhore,...

Aleanca për Shqiptarët: Gara në Strugë nuk ka përfunduar

Shtabi Zgjedhor i Aleancës për Shqiptarët në Strugë ka parashtruar 10 ankesa deri te Komisioni Shtetëror Zgjedhor për, siç thonë ata, parregullsitë e shumta...

Bejta i thotë lamtumirë politikës, ja vendimi

Nevzat Bejta sot mbajti një pres-konferencë ku theksoi se tërihqet nga politika, transmeton Zhurnal. “ Tërhiqem nga aktivitetet politike deri në një afat të pacaktuar”,...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!