Saturday, February 22, 2020

“Edi Rama u shet poça nga 40 mijë euro biznesmenëve që të justifikojë pasurinë...

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi e pyetur për protestën e 27 janarit, theksoi se ajo shërbeu për të shkrirë akujt midis...

Dorëhiqet drejtori i Teatrit Kombëtar, u aksidentua i dehur

Paraditja e së enjtes mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare por mesdita shton vranësirat në veri – veriperëndim duke sjellë shira të pakët. Pasditja fuqizon...

Plas grushti në komunën e Dibrës, në polici përfundon edhe kryetari/FOTO

Një përplasje me grushta ka ndodhur në ambientet e brendshme të Bashkisë së Dibrës, raporton Lapsi.al. Shkak mësohet se është bërë drejtori i Burimeve Njerëzore...

A e pranon Greqia masakrën ndaj Çamëve? Ministri Bushati: Është në tryezë, por…

“Çështja Çame është në tryezë dhe kjo nuk do të mbyllet me pranverën”, ka qenë kjo deklarata e ministrit për Europën dhe Punët e...

Vajza e Agollit tregon ditët e fundit të të atit në prag të 1-vjetorit...

Për pak ditë (më 3 shkurt) bëhet një vit qëkur kolosi i letrave shqipe Dritëro Agolli u nda nga jeta Vajza e tij Elona, thuasje...

Qytetarët masakrojnë Ramën, sa lekë more nga greku

Replika të forta mes kryeministrit Edi Rama dhe qytetarëve që kanë komentuar në faqen e tij në “Facebook”, pasi ministri i Jashtëm grek, Kotzias...

Përfundon në polici kreu i Bashkisë së Dibrës

Një incident është shënuar ditën e sotme në Dibër, ku ka pasur përplasje me grushte në ambientet e brendshme të Bashkisë së Dibrës. Nga të...

Drogë dhe prostitucion, 50 arrestime në Itali, mes tyre shumë shqiptarë

Policia italiane ka zhvilluar tre operacione kundër drogës dhe prostitucionit në veri të Italisë, në Milano, Bolonja dhe Lecco kundër organizatave kriminale të përbëra...

Trump në Kongres, qeveritë që votuan kundër nesh janë ‘armiq’, mesazhi i fortë edhe...

Presidenti Trump i ka konsideruar “armike të SHBA” vendet që votuan kundër qëndrimit të SHBA në OKB. Qeveria e drejtuar nga Edi Rama është...

16 vjecari më pistoletë në shkollë, arrestohet bashkë me shokun

Policia e Pogradecit  arrestoi në flagrancë adoleshentët  D.B 16 vjeç dhe E.M 16 vjeç. Kapja e tyre u bë pasi "më datë 30.01.2018, dyshohet se shtetasi...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!