Saturday, February 22, 2020

FOTO/ Tërbohet Greqia, në ushtrinë greke bëhet simboli i shqiponjës dykrenare

Një gjest i disa rekrutëve ushtarakë ka shkaktuar reagime të forta në Greqi. Sikurse e shikoni në foton e mëposhtme, janë disa ushtarë të...

Kush janë gratë e pasura që bënë me shtëpi Ramën, Metën, Veliajn?

Ata janë burrat më të pushtetshëm në Shqipëri, por kjo sa për qeverisjen e vendit, pasi xhepin ua qeveris gruaja në shtëpi, pasi ata...

Reagimi i Majkos ndaj kërcënimeve të kreut shtetëror serb

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Pandeli Majko, është politikani i parë i rëndësishëm nga Shqipëria, që ka reaguar ndaj kërcënimeve të Presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic...

PD: Ne nuk ia nxijmë faqen vendit, ja cfarë thotë EUROPOL

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj doli në një konferencë për shtyp për të komentuar raportin e EUROPOL për kanabisin. Alibeaj tha se nuk...

Kokëdhima: Zgjedhjet e 25 qershorit u blenë nga mafia e marijuanës dhe korrupsionit

Kryetari i partisë ZGJIDHJA Koço Kokëdhima deklaroi në fjalën e mbajtur prej tij gjatë ditës së sotme se zgjedhjet që u mbajtën më datë...

Ambasadori Reka: Shqipëria nuk përzihet në punët e Maqedonisë

Shqipëria nuk përzihet në procesin politik të vendeve të tjera mirëpo me kushtetutë e ka që të kujdeset për gjithë shqiptarët kudo që jetojnë...

Pasojat e pushkatimit dhe internimit te fëmijët e diktaturës

E gjithë çmenduria e qindra burgosjeve e pushkatimeve merrte një farë arsyeje për shkak të kundërshtisë së hapur që mund t’i bëhej pushtetit, pasojat...

Dorëhiqet drejtori i Teatrit Kombëtar, u aksidentua i dehur

Paraditja e së enjtes mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare por mesdita shton vranësirat në veri – veriperëndim duke sjellë shira të pakët. Pasditja fuqizon...

Përgjimi zbuloi si do vritej aktori, rrëfehet ekzekutori: E regjistrova porositësin, por kur e...

Gjykata e Tiranës la dje, në burg pa afat, të arrestuarin e parë për atentatin me tetë plumba ndaj Mishel Prelës, ngjarje kjo, e...

Skandal në Korçë, përmendi Ben Blushin para Edi Ramës, qytetari dhunohet nga shefi i...

Një ngjarje aspak e këndshme ka ndodhur sot në qytetin e Korçës, ku një qytetar është dhunuar sepse kritikoi kryeministrin Edi Rama. Citynews raporton se gjatë...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!