Friday, January 24, 2020

Lajmi i fundit/ Avokatët zbarkojnë me urgjencë në shtëpinë e Sali Berishës, hetimi amerikan...

Ish- kryeministri Sali Berisha është vënë sonte në panik. Tashmë telasheve të tij me dosjen e rëndë të aferës së CEZ ku shteti ka...

Përkeqësohet moti në Vlorë e Durrës, pezullohet lundrimi

Moti i përkeqësuar dhe me dallgë, të cilat arrijnë deri ne 8 ballë në det të hapur dhe afërsisht 6 ballë brenda gjirit, kanë...

VIDEO/Nëna çame kërcënon Edi Ramën!

Një e moshuar me origjinë nga Çamëria ka marrë pjesë në protestë për të mbrojtur çështjen çame. Nëna nga Çamëria ka paralajmëruar kryeministrin Rama që...

Athina i përgjigjet Edi Ramës: Nuk do e pranojmë kurrë ekzistencën e një çështje...

Intervista e kryeministrit Edi Rama vazhdon të bëjë jehonë në median greke. Gazetat Kathimerini dhe portali Greek Reporter shkruajnë se kryeministri shqiptar është shprehur në...

Goditet grupi i kokainës në Shkodër, disa të arrestuar

Një rrjet i shpërndarjes së kokainës në Shkodër është goditur nga Policia, ku janë arrestuar disa persona. Vetë kreu i policisë pritet të dalë në konferencë...

Dallgë dhe erë, pezullohet lundrimi në portin e Vlorës

Moti i keq ka bërë që sot të pezullohen lundrimet nga porti i Vlorës. Dallgët arrijnë deri në 9 ballë në det të hapur dhe 6...

Majko thellon bashkëpunimin me diasporën në Amerikë (Foto)

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko ka nisur një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku në fokus do të jenë takimet me...

Në tepsinë e oligarkëve

Me vendimin e ditës së mërkurë Erion Veliaj i dha një tjetër goditje mundësisë për të bërë biznes në Tiranë. Sipas vendimit të miratuar...

Dora drejtuar drejt viktimës dhe darka pas krimit….

Mario Meshini do të qëndrojë prapa hekurave nën masën e arrestit me burg për akuzën e bashkëpunimit në vrasjen e Devi Kasmit. Vendimi u mor...

Rama s’dorëzohet: Ja merita jonë për Ligjin e gjuhës shqipe në Maqedoni/VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama vazhdon të mbrojë qëndrimin e tij se Partia Socialiste e Shqipërisë është më meritorja që në Maqedoni u solln...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!