Tuesday, February 25, 2020

Cipras po luan “poker” me Maqedoninë

Alexis Tsipras përballet me një rezistencë të madhe popullore dhe politike ndaj çdo përdorimi të termit “Maqedoni” në emër të vendit. Nga ana tjetër,...

A i përgjigjen evidencës ushtarake të rinjtë e Preshevës dhe Bujanocit?

Thirja e përgjithshme është shpallur nga 6 janari dhe do të zgjasë deri me 28 shkurt dhe vlen për të gjithë të rinjtë që...

ULQINI THËRRET: “TIRANË DHE PRISHTINË MOS MË LINI VETË”

Kryeqendrat shqiptare kanë rënë në letargji apo më mirë të themi në gjumë të thellë dimëror gjersa Ulqinin Ilirik para syve tanë tentojnë ta...

Koalicioni ”Zgjohu Ulqin” mbajti tubimin në Ulqin, Gjekën e tradhtojnë emocionet (video)

Koalicioni ”Zgjohu Ulqin” i përbërë nga Partia Demokratike, Lëvizja Perspektiva dhe Lidhja Demokratike në Mal të Zi ka mbajturë të mbrëmjen e të merkurës...

Gërdeci i dytë plas në Mal të Zi, fabrika e armëve e njeriut të...

Një fabrikë malazeze armësh, e cila pjesërisht zotërohet nga biznesmeni kontrovers i armëve Heinrich Thomet, aferat e të cilit u zbuluan në vitin 2008...

Gjysmë ton hashash e fshehur në oriz, kapet shqiptari dhe greku

407 kg marihuanë u sekuestruan nga policia greke në Athinë. Një 38 vjeçar shqiptar dhe një 30 vjeçar grek u arrestuan. Droga ishte fshehur në...

Erdogan-Rama-Vuçiç, së shpejti takim tresh në Preshevë: ç’po gatuhet për rajonin?

Pas takimit që ka zhvilluar në Stamboll ndërmjet liderit boshnjak dhe presidentit të Serbisë, kreu i shtetit turk, Rexhep Tajiip Erdogan do të zhvillojë...

DOKUMENTI: Plani sekret i CIA-s dhe spiunazhit gjerman për ndarjen e Jugosllavisë

Zbulohet dokumenti i fshehtë i CIA-s dhe i shërbimit sekret gjermane, ku flet për rindarjen e tokave të Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare në rajon. Dokumenti...

Erdogan në fjalimin e tij kundër terrorizmit citon presidentin Gjorge Ivanov

Në fjalimin e tij për gjendjen në Siri, presidenti i Turqisë, Rexhet Tajip Erdogan mes tjerash ka cituar presidentin aktual të Maqedonisë Gjorge Ivanovin,...

Flet Ceca gruaja e Arkanit: Ja si hymë nga Maqedonia në Shqipëri me pasaporta...

Nga Bardhyl Berberi Si e investigoi ish-komisari Besnik Sana hyrjen e Arkanit në Tushemisht? Voal – Ceca, këngëtarja serbe  emri i vërtetë i së cilës është Svjetllana...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!