Tuesday, February 25, 2020

Emigrantët afrikano – aziatik pushtojnë Serbinë

Të pamëshirshme janë të gjitha shtetet me refugjatët nga Afrika, Siria, Iraku e Afganistani. Për t’i ndaluar, dikush ndërton rrethoja, mure ndërsa maqedonasit bëjnë...

Përpjekjet e fundit të Athinës dhe kreditorëve për zgjidhjen e ngërçit

Me gjithë bisedimet e vazhdueshme në rang ministrash të vendeve të Eurozonës, por edhe në kuadrin e samitit të lartë të BE-së, kreditorët dhe...

Grupi shqiptar kapet në Greqi me mbi 3 kg kokainë dhe 43 mijë euro

Një grup kriminal që merrej me trafikun e kokainës në Greqi është kapur sot nga policia në Athinë. Katër pjesëtarët e grupit, tre shqiptarë...

Fukarallëk dhe papunësi në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë

Në komunën e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës sot jetohet vështirë, pa punë, pa para. Edhe ata që janë të punësuar më së shumti janë...

Orët e fundit për Greqinë, shpresat tek Juncker

Pak orë para takimit shpresëdhënës me kreun e KE-së Jean Juncker, kryeministri grek Aleksis Tsipras në bisedat e tij telefonike që ka pasur me...

Komuna e Malësisë-Tuzit, premtim tjetër parazgjedhor

Në Mal të Zi, sipas aneksit të marrëveshjes në mes të DPS-së dhe Forcës, Komuna urbane e Tuzit do të ndërroj statusin e sajë...

Serbia notë proteste Shqipërisë

Ambasadës së Shqipërisë në Serbi i është dërguar një notë proteste nga ministri i Jashtëm Ivica Daçiç në lidhje me deklaratat e kryeministrit Rama. Në...

Në Turqi arrestohet kosovari që kishte marr rrugën për në ISIS

Autoritetet turke kanë ndaluar së paku 10 luftëtarë të huaj nga pesë shtete, përfshi Rusinë, Zvicrën e Kosovën, të cilët ia kishin mësyrë Sirisë. Zyra...

Grekët i duan 279 miliard euro nga Gjermania

Kryeministri, Aleksis Tsipras, pati deklaruar se dëshmpërblimi që Greqia kërkon nga Gjermania për pushtimin në Luftën II Botërore ishte më tepër moral, por pas...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!