Tuesday, February 25, 2020

Kapet pedofili në Preshevë, abuzoi me nxënëse

Një mesoburrë 41 vjeçar nga fshati Raincë i komunës së Preshevës, i punësuar në shkollën fillore “Zejnel Ajdini” u arrestua sot nga policia  me...

EVN si e pësoi në Bullgari, turmat e qytetarëve dogjën vetura e gjithçka!

Pesë vite më parë në Bullgari revolta qytetare arriti kulmin për shkak të çmimeve të larta të energjisë elektrike. Mediat bullgare shënojnë këtë ngjarje,...

Star Tv: Greqia është e humbur përballë Ushtrisë Çlirimtare të Çamërisë, ja kush është...

Star Televizion në shtetin e Greqisë ka transmetuar një reportazh mbi aktivitetin e Festim Lato në Europë. Ai tregon me seriozitet të gjitha iniciativat e...

Hashim Thaçi mesazh për shqiptarët e Ulqinit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, takoi sot një delegacion nga Ulqini i kryesuar nga Nazif Cungu, kryetar i Ulqinit, dhe në përbërje të Genci...

Sulmohet ambasadori amerikan në Serbi/FOTO

Derisa mbante ligjërata në Universitetin e Nishit, të cilën e ka organizuar Klubi serbo-amerikan i miqësisë dhe bashkëpunimit, kryetar Qendrës për të drejtat e...

Votoni Ulqinin – Shqip e shqiptarçe!

Uk Lushi Ulqinakët, në zgjedhjet komunale me 4 shkurt 2018, duhet të votojnë që Ulqini të qeveriset nga ulqinakët. Ulqinakët nuk duhet të bëjnë gabimin...

“Kemi tre plumba për ty”, kërcënohet me vdekje ministri i Jashtëm grek, Kotzias

Ministri i Jashtem grek, Kotzias ka marre nje leter ku e kercenonin me vdekje. Mediat greke raportojne sot se denoncimi per letren dhe kercenimin me vdekje...

Diaspora thërret: Në zgjedhjet e Ulqinit, votoni SHQIP!

Në zgjedhjet lokale për Kuvendin e Komunës së Ulqinit që mbahen me 4 Shkurt 2018, në listat votuese do të paraqiten 10 subjekte politike...

Kërcënimi shokues i krahut të djathtë të Erdoganit: Do ta sulmojmë Greqinë më keq...

Kërcënimi shokues i krahut të djathtë të Erdoganit: Do t’i thyejmë duart dhe këmbët Ciprasit (VIDEO) Kërcënime të ashpra vijnë në drejtim të kryeministrit grek,...

Cigano-shkupjanë, ky është një nga emërtimet fyese për maqedonasit!

“Në vend që t’ia bëjmë  më të lehtë fqinjit, ne i quajmë, Cigano – shkupjanë”, kështu ka theksuar prefekti i Selanikut, Janis Butaris, i...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!