Tuesday, February 25, 2020

PD: “Zgjohu Ulqin” – lista që synon fitore

Partia Demokratike ka deklaruar se është e kënaqur që me partnerët e saj tradicionalë, Lëvizjen Qytetare “Perspektiva” dhe Lidhjen Demokratike në Mal të Zi,...

Gjenerali Kroat, Fotografi me Verën e Hitlerit

Fotografi në faqen zyrtare në Facebook të gjeneralit kroat të kohës së luftës Branimir Glavas, i cili po gjykohet për krime lufte, e tregojnë...

AP: Kryeministrja e ardhshme e Serbisë e ka propozuar një qeveri pro-ruse

Kryeministrja e ardhshme e Serbisë, Ana Brnabiq, e ka propozuar një politikan pro-rus për ministër të mbrojtjes, duke i dëmtuar shpresat në perëndim se...

Vuçiq: Tre biznesmenë shqiptarë janë gati të blejnë tokë dhe fabrika në jug të...

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq, tha sot se ka prova se shqiptarët, përmes tre biznesmenëve të tyre, janë duke planifikuar që të blejnë tokë dhe...

OKB: Shqipëria, Maqedonia e Bosnja, vendet më të këqija për të jetuar

Organizata e Zhvillimit Njerëzor të Kombeve të Bashkuara ka bërë studimin për vitin 2015, në lidhje me nivelin e jetesës. Kështu, vendi më i...

Besnikëria e Sanxhakut për vëllanë e madh Erdogan

Rrugë të ngushta të lidhura me ura të gurta mbi lumin Rashka, arkitekturë orientale dhe një imitim i Sebiljit (çezmës) të famshëm të Sarajevës,...

Bërnabiq e ka ftuar Zaevin ta vizitojë Serbinë dhe të mbajnë seancë të përbashkët...

Durrës, 26 gusht - Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq sot në Durrës deklaroi se e ka ftuar kryeministrin e Maqedonisë Zaev ta vizitojë Serbinë në nëntor...

Tsipras sfidon hapur rebelët e Syrizas: Mbështesni masat, ose zgjedhje të parakohshme

Kryeministri grek, Alexis Tsipras, sfidoi rebelët ekstremistë të së majtës në partinë e tij “Syriza” gjatë së enjtes, duke u thënë se nëse kundërshtojnë...

Politikani hungarez: “Koka derrash në gardhet kufitare për të trembur refugjatët”

Mesa duket vendosja e dordolecëve në gardhet kufitare të Hungarisë për të trembur refugjatët, nuk është e mjaftueshme dhe vendosja e kokave të derrave...

Rusinë apo Perëndimin – Kjo është përgjigja e Serbisë

Serbia thotë se do të vazhdojë politikën e saj të ecjes ndërmjet Rusisë dhe perëndimit, duke vënë në rend të parë interesin e saj. Ministri...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!