Tuesday, February 25, 2020

Raporti sekret: Beogradi shpenzoi 145 milionë euro për të destabilizuar Kosovën

Një raport i një media investigative serbe thekson se qeveria e Beogradit ka shpenzuar 145 milionë euro për Kosovën, por nuk dihet destinacioni i...

Beogradi shuplakë të fortë Gruevskit dhe Ivanovit, ja çka tha Aleksandar Vuçiq

Serbia nuk përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë, ka deklaruar sot kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është në ditët e fundit të...

Serbia në shok: Nis lufta për Republikën e Vojvodinës!

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiç besonte se ata do të kenë qeverinë në Vojvodinë, vetëm nëse i fitojnë zgjedhjet. Në fund të fundit, ne kemi...

Një ditë në Plazhin e grave në Ulqin – Bukuria e femrave njësh me...

Nga Meri Lalaj Para nja dhjetë vitesh, poeti Pano Taçi, më tregoi se kishte qenë në Ulqin dhe se kishte parë nga larg në plazh...

Tronditëse – Sinadinovski: Jemi dy milionë shqiptarë ortodoks jashtë Shqipërisë dhe Kosovës, mbi 75...

Ligjëruesi universitar me prejardhje nga Beliçica e Rekës së Epërme nga rajoni i Mavrovës në Maqedoni, së fundmi doli publikisht dhe deklaroi preardhjen e...

Agjencia “INA” publikon emrat e 21 bashkëpunëtorëve shqiptarë të UDB-së

Agjencia e lajmeve “INA” bën me dije se janë publikuar emrat e 21 bashkëpunëtorëve shqiptarë të UDB-së në Bosnje Hercegovinë. Këto emra janë të...

Ne jemi Ilirë, nuk jem as sllav, as turq. Le të hapen monumentet arkeologjike...

  Muftiu boshnjak i Novi Pazarit, Muamer Zukorliq ka bërë një deklarat bombastike lidhur me prejardhjen e popullit të tij. Ai në fjalim ka theksuar se...

Nxënësja e shkollës së mesme tronditë Ballkanin, ‘na jepni pushkët dhe thikat…’

Nxënësja e vitit të dytë të Shkollës së mesme profesionale  në qytetin Jajce të Bosnjë Herecegovinës, Kristina Sivonjiq, e ka shkruar një letër  tronditëse...

Godet Hoxha i Novi Pazarit: Ne jemi Ilirë, nuk jem as sllav, as turq...

Muftiu boshnjak i Novi Pazarit, Muamer Zukorliq ka bërë një deklarat bombastike lidhur me prejardhjen e popullit të tij. Ai në fjalim ka theksuar se...

Ja si do të duket harta e Ballkanit në vitin 2035

Disa ekspertë rus, bazuar në dokumente të CIA-së, shërbimeve ruse si dhe burimeve tjera kanë mësuar se si do të duket harta e Evropës...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!