Friday, January 24, 2020

Fillon punën reparti prodhues i “Youmco”-s, vetëm tre shqiptare të punësuara (Foto)

Sot ka filluar punën edhe zyrtarisht reparti prodhues i garderobës Youmco nga Vraja, në mesin e 64 puntorëve, 26 prej tyre jan të gjinis...

“XHAMIA E LUFTËS” QË PO TËRHEQ VËMENDJEN E INVESTITORËVE

Kompleksi i “Xhamisë së Luftës” në Igman të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) inicues i së cilës është Fondi Përkujtimor për disa vite është aktuale...

Diplomati austriak i shuan shpresat Serbisë: Pavarësia e Kosovës e pakthyeshme

“Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme edhe nëse Serbia e Rusia e disa vende tjera vazhdojnë ta mohojnë atë”. Kështu thotë në një shkrim...

“Maqedonia është Greqi”, ja plani grek i protestave

Qindra mijëra njerëz pritet të dalin në protestat e nesërme kundër përdorimit të fjalës “Maqedonia” nga ana e IRJM-së, shkruan gazeta greke ‘Greek reporter’. Organizuesit e...

Paralajmërohen reshje të mëdha dëbore, ja vendet e Ballkanit në alarm…(FOTO)

Disa nga vendet e Ballkanit janë përfshirë nga një mot i keq, me temperatura që shkojnë deri në -10 gradë celciues, reshje të mëdha...

Athina i përgjigjet Edi Ramës: Nuk do e pranojmë kurrë ekzistencën e një çështje...

Intervista e kryeministrit Edi Rama vazhdon të bëjë jehonë në median greke. Gazetat Kathimerini dhe portali Greek Reporter shkruajnë se kryeministri shqiptar është shprehur në...

Maqedonia planifikon shërbime të përbashkëta doganore me Shqipërinë dhe Serbinë

Puna e përbashkët e shërbimeve doganore që pritet të fillojë këtë vit me Serbinë dhe Shqipërinë do të mundësojë qarkullim më të shpejtë të...

FT: BE pranon gjashtë shtete, në mesin e tyre edhe Maqedonia

Plani i BE do të marrë gjashtë vende në anëtarësimin e saj: Shqipëria, Serbia, Mali i Zi, Maqedonia, BeH dhe Kosovën, shkruan Financial Times. Sipas...

Parashikimet e CIA-s për Jugosllavinë pas Titos

Kohë më parë Shërbimi Sekret Amerikan, i njohur si CIA, publikoi një numër të madh raportesh, një pjesë e të cilave ka të bëjë...

“Sllobodan Millosheviq është vrarë nga personat e porositur”

“Sllobodan Millosheviq është rrëzuar nga pushteti, të gjithë e dinë këtë dhe të gjithë janë të vetëdijshëm për të,” thotë profesor Velko Vlkanov, bashkë-themelues...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!