Tuesday, February 25, 2020

Përkeqësohet moti në Vlorë e Durrës, pezullohet lundrimi

Moti i përkeqësuar dhe me dallgë, të cilat arrijnë deri ne 8 ballë në det të hapur dhe afërsisht 6 ballë brenda gjirit, kanë...

Paralajmërohen reshje të mëdha dëbore, ja vendet e Ballkanit në alarm…(FOTO)

Disa nga vendet e Ballkanit janë përfshirë nga një mot i keq, me temperatura që shkojnë deri në -10 gradë celciues, reshje të mëdha...

BDI i’a prish LSDM-së, Zaevi a po flirton me Mickoskin?!

Mospajtimet mes partnerëve të koalicionit qeveritarë rreth mbajtjes eventuale të referendumit për emrin është politikë ditore, analizon profesori universitarë, Marjan Gjurovski. Ai vlerëson se...

Qeveria e Zaevit rrezikon të mbetet pa zv/kryeministra

Gjykata Kushtetuese është në proces të vendimit se funksioni zëvendëskryeministër nuk ekziston në sistemin ligjor. Partia politike “E majta”, deri te Gjykata Kushtetuese ka...

Kjo është politika ime…

Politika nuk është biznes, politika nuk duhet të jetë as tokë që duhet të vriten për t’i marr tapinë. Politika nuk duhet të jetë një...

Përleshje fizike në City Mall në Shkup, ja kush janë personat e përfshirë?!

Në Qendrën Tregtare City Mall në katin e tretë tre persona nga Kërçova me iniciale K.M. (22), F.J. (22) dhe L.B. (22)  një herë...

VIDEO/Nëna çame kërcënon Edi Ramën!

Një e moshuar me origjinë nga Çamëria ka marrë pjesë në protestë për të mbrojtur çështjen çame. Nëna nga Çamëria ka paralajmëruar kryeministrin Rama që...

Qeveria anulon konkursin për drejtorë, shpall tjetër

Vetëm pak ditë pasi e shpalli konkursin për drejtorë, Qeveria e ka anuluar të njëjtin. Ndërsa ka shpallur konkurs të ri për 69 poste...

Kasami: Ja pse kemi bërë koalicionim me BDI

Bilall Kasami nga Lëvizjes Besa, ka pohuar për Medial.mk se koalicionin e krijuar në Këshillin Komunal në Komunën e Çairit me BDI e kanë...

Rufi Osmani flet për Zaevin dhe gabimin e tij me Ziadin Selën

Ish kryetari i komunës së Gostivarit, profesori universitar Rufi Osmani ka komentuar qeverisjen e Zoran Zaevit ku ka drejtuar kritika dhe vërejtje drejt kryeministrit...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!