Tuesday, February 25, 2020

Maqedonasit nënshkruajnë “Platformën e Prilepit”, a do të reagojë Ivanovi dhe partitë shqiptare?! (DOKUMENT)

Bashkësia e maqedonasve nga vendet e Ballkanit është mbledhur në qytetin e Prilepit dhe ka nënshkruar një deklaratë (platformë), shkruan Zhurnal. Në platformë shkruan se...

Rrëzohet një aeroplan luftarak rus në Siri

Ministria e Mbrojtjes ruse ka konfirmuar se aeroplani luftarak Su-25 është rrëzuar gjatë ditës së sotme dhe se piloti është vrarë. Në deklaratën e ministrisë...

Bora në Slloveni arrinë 40cm

Për shkak të borës së madhe që e goditi dje Slloveninë, erdhi te bllokimi i trafikut dhe një sër aksidentesh. Policia në një pjesë të...

Lulgjuraj: ÇDO GJË GATI PËR ZGJEDHJET TË DIELËN

Kryetari i Komisionit komunal zgjedhor në Ulqin Pjeter Lulgjuraj deklaroi se çdo gjë është gati për mbajtjen e zgjedhjeve të nesërme lokale. „Të gjithë vendvotimet,...

Fillon punën reparti prodhues i “Youmco”-s, vetëm tre shqiptare të punësuara (Foto)

Sot ka filluar punën edhe zyrtarisht reparti prodhues i garderobës Youmco nga Vraja, në mesin e 64 puntorëve, 26 prej tyre jan të gjinis...

Arrestohet autori që alarmoi një qytet italian me armë

Është ndaluar nga policia italiane personi që ka shkaktuar panik sot në rrugët e qytetit të Maceratës. Në bordin e një automjeti tip Alfa...

“XHAMIA E LUFTËS” QË PO TËRHEQ VËMENDJEN E INVESTITORËVE

Kompleksi i “Xhamisë së Luftës” në Igman të Bosnjë e Hercegovinës (BeH) inicues i së cilës është Fondi Përkujtimor për disa vite është aktuale...

Diplomati austriak i shuan shpresat Serbisë: Pavarësia e Kosovës e pakthyeshme

“Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme edhe nëse Serbia e Rusia e disa vende tjera vazhdojnë ta mohojnë atë”. Kështu thotë në një shkrim...

Spasovski – Xhafaj kokë më kokë, marrëveshjet prapaskenat e takimit/FOTO

Ministri i Brendshëm i Maqedonisë, Oliver Spasovski priti në takim homologun e tij nga Shqipëria, Fatmir Xhafaj. Dy ministrat e Brendshëm ranë dakord për forcimin...

“Maqedonia është Greqi”, ja plani grek i protestave

Qindra mijëra njerëz pritet të dalin në protestat e nesërme kundër përdorimit të fjalës “Maqedonia” nga ana e IRJM-së, shkruan gazeta greke ‘Greek reporter’. Organizuesit e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!