Tuesday, February 25, 2020

Kasami në Kumanovë: Ne jemi Lëvizja BESA/FOTO

Krahu i përçarë i Lëvizjes BESA i udhëhequr nga Bilall Kasami sonte ka qëndruar në Kumanovë, ku ka takuar aktivistë të kësaj partie. Kasami...

Milikije Halimi selam kritikuesve: Do t’ja ndëgjoni zërin çiftelisë sonë

Milikije Halimi Disa portale,që fatkeqësisht nuk kanë kapacitete të brendshme për të trajtu ndonje problematikë siç duhet dhe me kompetencë, na paskan marrë edhe neve...

Nëse nuk vendosni rrip sigurie në veturë do të paguani gjobë të lartë

Policia e Maqedonisë ka nisur me aksion masovik për kontrolle dhe dënime, thuajse për çdo gjë dënohesh. Pjesë e dënime të komunikacionit madje janë...

Rrëfimi i komandant Hoxhës për Arushën e UÇK

Xhezair Shaqiri Me dhimbje pranuam lajmin per vdekjen e shokut tone te luftes K.Arusha.Ai ishte pjesemarres ne betejat me te veshtira te UCK: Brez, Mateç, Haraçine....

Gratë dhe nënat “mafioze” brenda burgut të Idrizovës

Në repartin e femrave në burgun e Idrizovës dënimin me burg e vuajn edhe mbi 50 gra, të cilat janë të dënuara për kryerje...

Juncker e Mogherini së shpejti në Shkup

Inteziteti i madh i përpjekjeve nga të gjitha anët për të gjetur një zgjidhje për çështjen e emrit të Republikës së Maqedonisë ka sjell...

Gjykata sjellë vendim në favor të Kasamit për Lëvizjen BESA (Dokument)

Gjykata Themelore Shkupi 2 ka pranuar kërkesën e Lëvizjes Besa, krahut të Bilall Kasamit për zhvendosjen e selisë së partisë. Në dokumentin që siguroi Alsat...

Lajm i fundit: Tërmeti dridhi shkupjanët para 10 minutave, shkakton frikë dhe panikë

Një tërmet i ri ka dridhur Shkupin para 10 minutave, njofton Ina. Edhe pse ende nuk dihet fuqia e tërmetit e as epiqendra e tij,...

Ministri i Vesel Memedit komunikon në maqedonisht me mediat shqiptare, ja skandali! (FOTO)

Ndryshe nga ministrant tjerë shqiptarë Ministri i Pushteti Lokal, Suhejl Fazliu me mediat në gjuhën shqipe komunikon vetëm në gjuhën “zyrtare”, maqedonishte, shkruan Zhurnal. Ai...

Maqedonia synon anëtarësimin në NATO

Ministrja e Mbrojtjes së Republikës së Maqedonisë, Radmila Shekerinska sot ndodhet për vizitë njëditore në Republikën e Kosovës ku është pritur me një ceremoni ushtarake,...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!