Tuesday, February 25, 2020

Bruksel, raundi i dytë i negociatave pa shqiptarët

Në Bruksel sot do të zhvillohet raundi i dytë i negociatave në Bruksel për zgjidhjen e krizës politike në Maqedoni. Në këto negociata do të...

MPB rritje të rrogave të policisë për 20 për qind

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoniparalajmëroi rritjen e rrogave për 20 për qind deri në fund të vitit 2017. Por rritja graduale do...

Lëvizja për Reforma PDSH kërkon që shqiptarët të jenë pjesë e negociatave në Bruksel

Pas anashkalimit të shqiptarëve nga bisedimet e Brukselit për situatën poltike në Maqedoni ka reaguar edhe Lëvizja e Selës duke e cilësuar si jo...

Pendarovski komenton bisedimet në Bruksel dhe mospraninë e shqiptarëve

Ish-kandidati për president dhe përfaqësues i lartë i LSDM-së, Stevo Pendarovski ka komentuar sot bisedimet e nisura në Bruksel midis pozitës dhe opozitës maqedonase,...

Emin Azemi: Shqiptarët me elitë të kontaminuar politike dhe klientelizëm

Analisti dhe publicisti Emin Azemi ka komentuar për INA mospraninë e partive shqiptare në bisedimet për zgjidhjen e krizës politike që kanë nisur sot...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!