Tuesday, February 25, 2020

Spasovski dhe Xhafaj sot bashkë në Ohër

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski sot në Ohër do të takojë homologun e tij nga Shqipëria, Fatmir Xhafaj. Nga MPB theksojnë se në...

Krahu i Kahremanit godet Kasamin: Po tenton të shpëtojë veten me njerëzit e RDK-së...

Nga krahu i Lëvizjes BESA që udhëhiqet nga Nexhbedin Kahremani theksojnë se Bilall Kasami së fundi po tenton që të shpëtojë veten dhe të...

Aksident i rëndë në Strumicë, tre të lënduar përfundojnë në spital (FOTO)

Mbrëmë në mesnatë në Strumicë, në një aksident trafiku janë lënduar tre persona. Në udhëkryqin e rrugës ‘Marshall Tito’ dhe ‘Ristoman Popçevski’ drejtpërdrejtë janë ndeshur...

Shqiptarët në asnjë pozicion udhëheqës në policinë e Kumanovës?

Shqiptarët në Sektorin për Punë të Brendshme në Kumanovë nuk gëzojnë asnjë pozicion udhëheqës. Burime tona brenda sektorit pohojnë se kjo nuk mbahet mend...

Kocias: Nimic nuk është i autorizuar të flasë për qëndrimet greke

Qartë i kam potencuar se nuk është i autorizuar që të flasë se cila është politika e Athinës e as mos e përshkruajë edhe...

Moti sot në Maqedoni, shi dhe borë

Moti sot në Maqedoni kryesisht do të jetë i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, ndërkaq në vendet malore me reshje të borës,...

Kompania që ishte “rrasur” me miliona gjatë qeverisë së Gruevskit, përfiton sërish tenderë të...

Udhëheqja e re e Drejtorisë për punë të përgjithshme dhe të përbashkëta të Qeverisë aktuale ka lidhur marrëveshje me një kompani të njohur për...

Fatime Fetai me çantë “Guçi”, veç 2550 euro, ja kush e akuzon (FOTO)

Prokurorja Speciale, Fatime Fetai është vënë në shënjestër të kritikave nga media të afërta me  VMRO-DPMNE. Ato prap janë marrë vesh me garderobën dhe aksesorët...

Tragjedi në Shkup, pas grindjes së tre vëllezërve për pronën, njëri prej tyre gjendet...

52 vjeçari N.S., nga Shkupi dje është gjetur i vdekur në rrethin e ish “Kombinatit Industrial – Fusha Shkup”, e locuar në rrugën lokale...

Pas 26 muaj burg, lirohet Zahir Bekiri – Çaushi

Kanë kaluar 26 muaj që kur është arrestuar Zahir Bekiri – Çaushi që sonte të del në liri. Duket se ligji për amnesti i cili...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!