Tuesday, February 25, 2020

Ish kryeshefi i MPB-së, Gjurçeski: Ministri Spasovski t’i suspendojë Çavkovin dhe Andonovin (VIDEO)

Ish kryeshefi i MPB-së, Lubomir Gjurçeski vlerëson se deri më tani ministri i brendshëm Oliver Spasovski është dashur ta suspendojë nga puna drejtorin e...

HAPET UNIVERZITET I RI NË MAQEDONI

Në Maqedoni ka mundësi të hapet një UNIVERZITET i RRENAVE. Askund në botë ska kësi shkolle, besoj se Maqedonija i plotëson gjitha kushtet dhe...

Fjalimi i ZEQIRIJA IBRAHIMIT, që çoi në këmbë sallën “Boris Trajkovski”(Video)

Atmosferën impozante që mbizotëronte gjatë gjithë konventës së djeshme të koalicionit “Rilindje me Besë”, e ndezi në mënyrë plotësuese nënkryetari i Lëvizjes Besa Zeqirija...

Zaev tregon se çka do të ndodhë me administratorët shqiptarë që rrinë në shtëpi!...

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në paraqitjen e tij para qytetarëve, ku po shpalos programin e qeverisë së re që do të udhëhiqet nga...

Ahmeti s’guxon të shkojë as në Kosovë!

    Liideri i BDI-së Ali Ahmeti dëshmorët e rënë i ka përkujtuar vetëm në facebook. Sot në Kosovë u mbajt shënimi i përvjetorit të 26-të...

Kandidatura e Zekirja Ibrahimit për Çairin është produkt i marrëveshjes VMRO – BESA

Befasia e zgjedhjeve të fundit parlamentare (2016) në Maqedoni ishte Lëvizja Besa. Në forma të ndryshme, përmes blerjes së votës; manipulimit me segmentet sensuale...

Shilegov për Tv21: Anulohet takimi i paralajmëruar mes liderëve!

Është anuluar takimi mes liderëve të katër partive më të mëdha, i cili ishte paralajmëruar për t’u mbajtur sot. Zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov,...

Fjalimi i Ali Ahmetit në Kumanovë

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në tubimin me qytetarët e Kumanovës ka thënë se asnjëherë e keqe nuk i ka ardhur Kumanovës nga ardhetarët,...

Një i ri është gjetur i therrur me thikë në shtëpinë e tij

Personi me inicialet K.G.(24) dje rreth orës 13 e 30 minuta është gjetur i lënduar me armë të ftohtë në banjon e shtëpisë së...

Lika ka një lajm të mirë për shqiptarët

Zëvendëskryeministri Hazbi Lika vazhdon me takimet e rregullta për koordinim mes pushtetit qëndror dhe atij lokal. Qëllimi i këtyre takimeve, si njofton edhe në profilin...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!