Friday, January 24, 2020

Çfarë po ndodh me Feta Alimin “shpëtimtarin” e Ziadin Selës?

Abdylfeta Alimit i dyshuar për “cenim terrorist të rendit kushtetues” për 27 prillin e përgjakshëm të vitit kaluar i vazhdohet masa e paraburgimit para...

Maqedonasit nënshkruajnë “Platformën e Prilepit”, a do të reagojë Ivanovi dhe partitë shqiptare?! (DOKUMENT)

Bashkësia e maqedonasve nga vendet e Ballkanit është mbledhur në qytetin e Prilepit dhe ka nënshkruar një deklaratë (platformë), shkruan Zhurnal. Në platformë shkruan se...

Spasovski – Xhafaj kokë më kokë, marrëveshjet prapaskenat e takimit/FOTO

Ministri i Brendshëm i Maqedonisë, Oliver Spasovski priti në takim homologun e tij nga Shqipëria, Fatmir Xhafaj. Dy ministrat e Brendshëm ranë dakord për forcimin...

BDI i’a prish LSDM-së, Zaevi a po flirton me Mickoskin?!

Mospajtimet mes partnerëve të koalicionit qeveritarë rreth mbajtjes eventuale të referendumit për emrin është politikë ditore, analizon profesori universitarë, Marjan Gjurovski. Ai vlerëson se...

Qeveria e Zaevit rrezikon të mbetet pa zv/kryeministra

Gjykata Kushtetuese është në proces të vendimit se funksioni zëvendëskryeministër nuk ekziston në sistemin ligjor. Partia politike “E majta”, deri te Gjykata Kushtetuese ka...

Kjo është politika ime…

Politika nuk është biznes, politika nuk duhet të jetë as tokë që duhet të vriten për t’i marr tapinë. Politika nuk duhet të jetë një...

Përleshje fizike në City Mall në Shkup, ja kush janë personat e përfshirë?!

Në Qendrën Tregtare City Mall në katin e tretë tre persona nga Kërçova me iniciale K.M. (22), F.J. (22) dhe L.B. (22)  një herë...

Qeveria anulon konkursin për drejtorë, shpall tjetër

Vetëm pak ditë pasi e shpalli konkursin për drejtorë, Qeveria e ka anuluar të njëjtin. Ndërsa ka shpallur konkurs të ri për 69 poste...

Kasami: Ja pse kemi bërë koalicionim me BDI

Bilall Kasami nga Lëvizjes Besa, ka pohuar për Medial.mk se koalicionin e krijuar në Këshillin Komunal në Komunën e Çairit me BDI e kanë...

Rufi Osmani flet për Zaevin dhe gabimin e tij me Ziadin Selën

Ish kryetari i komunës së Gostivarit, profesori universitar Rufi Osmani ka komentuar qeverisjen e Zoran Zaevit ku ka drejtuar kritika dhe vërejtje drejt kryeministrit...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!