Tuesday, February 25, 2020

Fatmir Sejdiu: Edhe si kumanovarë po ndjej ngjarjen e Kumanovës

Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu ka shprehur qëndrimin e tij lidhur me ngjarjen e Kumanovës, duke apeluar për zgjidhje që bazohet në statusin e...

Thaçi më 24 prill në Beograd, 4 mijë policë serb për sigurinë e tij

Mediet serbe kanë botuar në ballina lajmin ekskluziv se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin...

Skandal pas skandali: Ja si e falsifikoi sërish Agjencia e Akreditimit rekomandimin ekspertëve!

Agjencia Kosovare e Akreditimit e drejtuar nga Ferdije Zhushi- Etemi dhe nga Basri Muja ka vazhduar me dallavere. Pas raportimit të Gazetës Blic se si...

Delawie ambasador i ri i SHBA-ve në Kosovë

Presidenti i Shteteve  të Bashkuara, Barack  Obama, i ka propozuar Senatit amerikan për të emëruar Gregory T. Delawie si ambasador i SHBA-së në Kosovë,...

Polici kosovar u vra me porosi, vrasësve i`u premtuan 5 mijë euro

Prokuroria Themelore e Prishtinës pretendon se vrasja e policit Shemsi Gashi ishte planifikuar dy javë më parë. Kallxo.com ka siguruar kopjen e kërkesës për caktimin...

AAK: Po rritet pasiguria në Kosovë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) është e shqetësuar me shpeshtimin e vrasjeve në Kosovë. Departamenti për Sundimin e Ligjit në AAK vlerëson se rikthimi...

Veteranët insistojnë në kërkesat e tyre për listat e UÇK-së

Shtatë përfaqësuesit e veteranëve të UÇK-së, kanë tashmë kanë dalë nga takimi me Faik Fazliun, nga Komisioni për verifikimin e ushtarëve të UÇK-së. Pas këtij...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!