Tuesday, February 25, 2020

Xhandarmëria serbe arrestoi dy shqiptarë në Llaushë të Podujevës

Xhandarmëria serbe mbrëmë ka arrestuar dy persona në fshatin Llaushë të Podujevës, konkretisht në brezin kufitar në mes Kosovës dhe Serbisë. Ky informacion është konfirmuar...

Ministri i drejtësisë Saliji takoi komesarin për të drejtat e njeriut në KE, Nils...

Sot në hapsirat e Ministrisë së drejtësisë u zhvillua takim protokolarë ndërmjet Ministrit të drejtësisë z.Bilen Saliji dhe komesarit për të drejtat e njeriut...

Kuvendi vazhdon sot seancën e jashtëzakonshme për ndotjen e ajrit

Sot do të vazhdojë seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me ndotjen e ajrit. Pas gati katër orë diskutimi të mërkurën, deputetët vendosen...

Admirali Foggo viziton Mitrovicën

Admirali James Foggo, komandant i Forcave të Përbashkëta Aleate në Napoli dhe Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Salvatore Cuoci, sot vizitojnë urën kryesore në Mitrovicë. Kryetarët...

KQZ shënon Ditën botërore të zgjedhjeve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shënon për të gjashtën herë me radhë Ditën botërore të zgjedhjeve. Me rastin e kësaj dite, KQZ do të lansojë ueb-faqen...

Ndotja edhe sot mbledh kuvendin

Kuvendi i Kosovës sot vazhdon seancën e jashtëzakonshme për gjendjen alarmante lidhur me ndotjen e ajrit. Gjatë diskutimit të djeshëm nuk është gjetur ndonjë zgjidhje për...

Vazhdon të zbatohet vendimi për ndalimin e qarkullimit të veturave në Prishtinë

Policia e Kosovës po vazhdon për të dytën ditë së zbatuari masat emergjente të Komunës së Prishtinës që kanë për qëllim uljen e nivelit...

Kjo klasë politike s’mund t’u japë zgjidhje temave të rëndësishme

Politologu, Ramush Tahiri ka vlerësuar se ky koalicion qeverisës dhe kjo klasë politike nuk mund t’u japin zgjidhje çështjeve të rëndësishme për vendin. Ai në...

Bordi i KEK-ut shqyrton rritjen e pagave për 100 euro, sipas premtimit të Haradinajt

Bordi i drejtorëve të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) do ta shqyrtojë vendimin për rritje prej 100 euro të pagave të punëtorëve të kësaj...

Qendra e Prishtinës edhe sot pa vetura

Edhe sot rrugët e qendrës së Prishtinës do të jenë të mbyllura për automjete. Zëdhënësi i Komunës së Prishtinës, Adonis Tahiri, ka thënë se vendimi...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!