Tuesday, January 22, 2019

Pamjet e të vrarit në Gjakovë (Foto kujdes)

Kjo është fotografia nga vendi i ngjarjes ku u bë vrasja e trefishtë në Gjakovë. Personi që po shihni në fotografi është njëri nga vëllezërit...

Ndodh vetëm në Kosovë, Ja çka bën një besimtar katolik për Bajram (Foto)

Mikel Quni nga Klina është shembulli më mirë i tolerancës ndërfetare në Kosovë. Ai për cdo festë të Bajramit, i pastron vullnetarisht xhamat e xhamisë...

Nga ditari i Astrit Deharit: Ankohej për vizitat e shpeshta të zyrtarëve të partisë

Aktivistit të ndjerë të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili ka vdekur në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, në fund të javës së kaluar,...

Ja kush ishte spiuni më i madh shqiptar gjatë luftës, dhe kush e spiunoi...

Lufta e Kosovës që u zhvillua para 16 viteve çdo ditë e më shumë po na sjellë “risi” të reja pasi pothuajse çdo ditë...

Trupa të KFOR-it hyjnë në Maqedoni

Një konvoj i madh i trupave të KFOR-it para një ore kanë hyrë në Maqedoni përmes vendkalimit kufitar Bllacë, informon INA. Sipas raportuesit të INA,...

A do të paditet Serbia për gjenocid në Kosovë?

Zv/kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci pritet të marr pjesë në ceremoninë përkujtimore në Srebrenicë më 11 Korrik , për të përkujtuar me shumë liderë...

Tronditet PDK-ja, merr vetëm 18 deputetë, ja sa do t’i kenë LDK, AKR e...

Rezultatet e zgjedhjeve të jashtëzakonshme të cilat u zhvilluan me 11 qershor tashmë janë publikuar. Nga koalicionet dhe subjektet të cilat garuan në këto...

Ashkalinjtë e Ferizajit ahengje me këngë patriotike serbe

Banorë të Ferizajit ankohen se familje të ashkalinjëve provokojnë me ahengjet e tyre ku me zë të lartë lëshohet muzika patriotike serbe. Një letër...

Djali i komandant Sokolit ja se çfarë i dedikon babait të tij

Ari Ukshini është djali i vetëm i Sami Ukshinit, komandantit të UÇK-ve , i cili u arrestua në Lagjen e Trimave në 9 majin...

Ja çka tha para gjykatës Komandant Sokoli

Të akuzuarit e rastit të Kumanovës në Lagjen e Trimave sot kaluan disa orë në bankën e të akuzuarve në Gjykatën e Lartë në Shkup....
error: Materiali eshte i mbrojtur !!