Tuesday, February 25, 2020

A e cenon sekularitetin mësimi i fesë në shkolla? Njihuni me praktikat e vendeve...

Debati i ditëve të fundit rreth futjes së lëndës së mësimit fetar në shkollat në Kosovë, më shumë është përcjellur më polemika pro dhe...

Zafir Berisha e fyen me rob zv.ministrin Gani Koci

Ish-deputeti i PDK-së Gani Goci pati ironizuar me Zafir Berishën, duke e cilësuar figurën e tij si shembullin e paditurisë së opozitës. Këtë postim Koci...

Libër gjigant për krimet serbe në Kosovë (VIDEO)

Një libër me përmasa jo te zakonshme do të dërgohet nga Prishtina në Bruksel në 10 vjetorin e pavarësisë. Autori i librit “Terrori i Serbisë...

Përveç që humbi vajzën e saj, kjo grua e ka edhe një hall tjetër...

Ka humbur të bijën 3 vjeçare dhe tjetrën vajzë 10 vjeç e ka të lënduar si pasojë e shembjes së shtëpisë të vjetër dhe...

Ja burgu ku po qëndron Ramush Haradinaj (VIDEO)

Që nga e mërkura lideri i AAK-së Ramush Haradinaj po qëndron në burg në Francë, i arrestuar me një fletë arrest të vitit 2004...

Ngjarje e rëndë në Rahovec: Vëllau godet me shishe vëllanë

Një mosmarrëveshje familjare mes vëllezërve në Rahovec i ka kushtuar njërit prej tyre. Me shishe qelqi e ka goditur në kokë, për çka i është...

Kosova importon miellin e cilësisë më të dobët nga Serbia

Epërsia e Serbisë në eksportimin e drithërave është evidente në Kosovë. Sipas një raporti të Departamentit të Bujqësisë të Shteteve të Bashkuara (USDA) për prodhimin...

DEPUTETJA U PRINË 201 ZYRTARËVE TË KORRUPTUAR

Një deputete e Kuvendit të Kosovës është duke u hetuar nga Prokuroria Themelore e Prishtinës për korrupsion. Në këtë institucion kanë konfirmuar për Gazetën Fjala...

Erdogani do ta rrisë ndikimin në Kosovë e në Maqedoni

Prej ditës së diel e gjithë fuqia vendimmarrëse në Turqi ka kaluar vetëm në një palë duar, ato të presidentit Recep Tayyip Erdogan. Ky forcim...

Pacolli: Kurti dhe Hoti duhet të heqin dorë nga posti i Kryeministrit!

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli ka thënë se edhe VV edhe LDK duhet të tërhiqen nga kandidaturat e tyre për kryeministër. Sipas tij, edhe Albin Kurti edhe Avdullah...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!