Tuesday, February 25, 2020

Tronditet Kosova nga kjo ngjarje, Shikoni cka i publikojn serbët Ramush Haradinajt (FOTO)

Publicisti Xhevat Rexhaj ka reaguar ndaj një fotografie të kandidatit të kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj, me Dushan Janjiq. Përmes një postimi në llogarinë...

Kërquku: Shqiptarët e Maqedonisë janë për gjynah, japin jetën për Erdoganin ndërsa skanë asnjë...

Kryeredaktori i gazetës dhe portalit “Express” Leonard Kërquku ka reaguar ndaj demonstratave në përkrahje të Erdoganit të mbajtura në Maqedoni. Kërquki nëpërmjet një statusi...

Personi që humbi jetën sonte në Shkup është bashkëshorti i gazetares së RTK-së (FOTO)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur matanë kufirit të Kosovës me Maqedoninë, në të cilin është përfshirë një veturë me targa të rajonit...

Varroset babai i biznesmenit Qazim Osmani (Foto)

Sot është varrosur babai i biznesmenit t3ë njohur Qazim Osmani- Felixi. Babai i tij Arifi kishte ndërruar jetë të premten në Hamburg të Gjermanisë....

Hoxha: Mustafa e Thaçi janë homoseksual

Xhezair Shaqiri i njohur  si komandant Hoxha ka kritikuar ashpër kryeministrin Isa Mustafa dhe vartësin e tij, Hashim Thaci për mbështetjen e fuqishme që...

Kush ishin bashkëluftëtarët e parë të Adem Jasharit nga Maqedonia

Mediat në Kosovë ditëve të fundit kanë nxitur debatin se kush ishin grupet e para të armatosura të UÇK-së, ku në krye të tyre...
video

Kujdes! Mos thuaj në Durrës jam nga Kosova, ja pse

I riu nga Gramshi, Gevio Tabaku, ka realizuar një eksperiment shumë interesant në plazhet e Durrësit, edhe pse shumëkush prej nesh e ka provuar...

Dosja e Tahir Zemaj, 200 faqe dosje kundër UÇK-së

Zëdhënës i Prokurorisë për krime lufte të Serbisë, Bruno Vekaric ka bërë deklarata bombastike në një televizion të Beogradit. Sipas tij, Komandanti i FARK’ut,...

Haxhiu: Ahmeti nga lagja e Trimave përmes OSBE nxorri tre njerëz të tij që...

Analisti i njohur politik nga Kosova, Baton Haxhiu ka drejtuar akuza të  rënda në adresë të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, duke thënë se...

Jahjaga shokon me suksesin e saj në shkollë mesme (Dëftesa)

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga gjatë shkollimit të mesëm e kanë karakterizuar notat e dobëta. Portali i Infokusi sjellë dëftesën e saj të Gjimnazit “Sami...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!