Tuesday, February 25, 2020

Një bebe do të shkëputet nga aparati që e mban në jetë, me vendim...

Edhe një herë gjykata vendos në Britaninë e Madhe kufirin mes jetës dhe vdekjes dhe e ndan vendin në dy pjesë mbi fatin e...

Një i vdekur nga përplasja e trenit në Virxhinia

Një person raportohet se ka humbur jetën në aksidentin hekurudhor në Virxhinia. Ky aksident ndodhi kur një tren Amtrak në të cilin gjendeshin dhe ligjvënës...

SHBA: Mjeku i gjimnastikës abuzoi 265 vajza

Numri i viktimave të abuzimit seksual të ish-mjekut amerikan të ekipit të gjimnastikës, Larry Nassar, ka arritur në 265. Këtë e ka bërë të ditur...

Ministri britanik jep dorëheqje, për shkak të vonesës në parlament (VIDEO)

Një ministër i qeverisë britanike ka dhënë dorëheqje vetëm pse nuk ishte prezent në Shtëpinë e Lordëve, ku do të duhej të ishte që...

INTERPOLI NË ALARM: Mbi 50 pjesëtarë të ISIS kanë hyrë brenda Bashkimit Evropian

Interpoli ka publikuar një listë me 50 persona për të cilët dyshohet se janë luftëtarë të ISIS, të cilët kohë më parë kishin mbërritur...

Lumi bëhet i kuq brenda natës, terrorizohen banorët

Lumi Molchanka rajonin Tyumen në Rusi u bë i kuq brenda natën duke trembur banorët. Fotot tregojnë ngjyrën e kuqe të lumit e cila dyshohet...

Sanksionet ndaj “Putin List”, BE-ja lë në baltë SHBA-në: nuk i mbështesim!

Bashkimi Evropian ka vendosur të mos mbështesë fuqizimin e sanksioneve amerikane kundër Rusisë, tha kryeministri i Belgjikës, Charles Michel pas bisedimeve me kryeministrin rus...

SHBA heq ndalimin e hyrjes për vendet muslimane

Qeveria e SHBA ka revokuar ndalimin e hyrjes në këtë vend për qytetarët e disa vendeve muslimane. Këtë e ka bërë të ditur Kirstjen...

Iranianët do krijojnë internetin e tyre të tipit “hallall”

Irani ka në plan të krijojë versionin e vet, lokalisht të kontrolluar të internetit, të quajtur “Hallall net”, për të ruajtur kontrollin e rreptë...

Reagime pas publikimit të listës me emrat e njerëzve të afërt me Kremlinin

Departamenti amerikan i Thesarit publikoi listën e politikanëve dhe biznesmenëve rusë të afërt me qeverinë e presidentit rus Vladimir Putin, lidhjet me udhëheqësit e...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!